Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αμμοδοχείο

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:37 pm

oxi, ντεν μπορεί βάλει ποδήλατο στο μετρο εντώ στο ελλάντα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:39 pm

+ του πως να το κουβαλησεις μεχρι εκει περα κατω?

παρτο ορθοπεταλια ecato απ'το ηρακλειο ΕΜΠ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:40 pm

Mad g@mW το μετρό τότε...
και θέλω να αρχίσω να το χρησιμοποιώ το ποδήλατο...
με βόλευε να πηγαίνω μέχρι προαστιακό με ποδήλατο, μετά δουκίσσης μετρό και μετά από κατεχάκη με το ποδήλατο...
χμμμ
λέω να κάνω καμία μόντα στο παλιό ποδήλατο και να το κάνω αναδιπλούμενο...είδα τιμές και για καινούριο αναδιπλούμενο πρέπει να σκάσεις περίπου 300€ !!!! Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:42 pm

τοσο πολυ εχει ανεβει η τιμη της βενζινης? Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:45 pm

jerry έγραψε:
τοσο πολυ εχει ανεβει η τιμη της βενζινης? Razz

και αυτό!!!χαχα
κοίτα αρχικά ανέβηκε η ζυγαριά και ελπίζω το ποδήλατο να βοηθήσει στο να πέσει...
μετά είναι και η μαμημένη η κηφισίας το πρωί.μου σπάει τα νεύρα το σταμάτα-ξεκίνα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:46 pm

ε, νομίζω το καλύτερο είναι ποδήλατο μέχρι προαστιακό, μετρό και λεωφορείο για σχολή, μετά πάλι πίσω...

ή πας κατευθείαν από κηφισίας με ποδήλατο, να παιρνάς σφαίρα ανάμεσα από τους σταματημένους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:49 pm

εδώ δν χωράω να μπω στο μετρό με την βαλίτζα μου για να πάω κιφησό (στα κτελ) κ εσύ θες να χωρέσεις ολόκληρο ποδήλατο? ακόμα κ αν σε άφηναν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:51 pm

astavas έγραψε:
ή πας κατευθείαν από κηφισίας με ποδήλατο, να παιρνάς σφαίρα ανάμεσα από τους σταματημένους!

αυτο θα εκανα εγω..

αλλα,για τα παραπανω κιλα δεν ξερω αν θα βοηθησει..
ασε που θα φας και ολο το καυσαεριο..

εδιτ:το κολαν μην ξεχασεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:52 pm

astavas έγραψε:
ε, νομίζω το καλύτερο είναι ποδήλατο μέχρι προαστιακό, μετρό και λεωφορείο για σχολή, μετά πάλι πίσω...

ή πας κατευθείαν από κηφισίας με ποδήλατο, να παιρνάς σφαίρα ανάμεσα από τους σταματημένους!

βασικά το άλλο πρόβλημα είναι το μπίμπ λεωφορείο στην κατεχάκη...αναμονή 10 λεπτά για να μπείς ίσα ίσα...

giotis έγραψε:
εδώ δν χωράω να μπω στο μετρό με την βαλίτζα μου για να πάω κιφησό (στα κτελ) κ εσύ θες να χωρέσεις ολόκληρο ποδήλατο? ακόμα κ αν σε άφηναν...

από αεροδρόμιο προς κατεχάκη δεν έχει πολύ κόσμο.κανονικά θα έπρεπε να είχαν προβλέψει χώρο για 2-4 ποδήλατα στο τελευταίο βαγόνι...όπως κάνουν και για τις βαλίτσες στη μπλέ γραμμη...

edit ναι ρε το κολάν είναι βασικός εξοπλισμός!!χαχα!!!άμπαλε!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 24th Φεβρουάριος 2010, 2:52 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:52 pm

τώρα που το λέτε, αυτό το ζούληγμα στο τρένο σχεδόν όλες τις ώρες είναι απίστευτο... να προσπαθούν οι απ' έξω να βάλουν ένα ΄χερι, ένα πόδι, σπρωξίματα, πατήματα, χουφτώματα, ο άλλος να ακούει κλαρίνα πρωί - πρωί, οι παππούδες να λένε ό,τι να 'ναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:53 pm

ΜΗΝ πατε με ηλεκτρικο!!

και πολυ κοσμο εχει και βρωμαει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:55 pm

κ πως να πάμε ρε μάστορα?

αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω πάντως με τον ηλεκτρικό είναι πως κάνουν τόσο καιρό έργα, έχουν μειώσει δρομολόγια κ γίνεται πανικός και το εισητήριο ανεβαίνει! και έχεις και την άλλη στην ανακοίνωση να λέει 'ευχαριστούμε για την κατανόηση'!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 2:58 pm

πως να πατε?

παντως οχι με τον ηλεκτρικο..

και πολυ κοσμο εχει
και βρωμαει
και σε παει πρωτα στο κεντρο της αθηνας και μετα στο ΕΜΠ
και 1,5 ωρα κανει..

δλδ,τι αλλο θες για να πειστεις να μην πας με το ''τρενο''?

ειδικα εσυ εχεις δικο σου αμαξι να πηγαινοερχεσαι στη σχολη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:01 pm

βασικά το χω παρατήσει και σκονίζεται, πέθανε κ η μπαταρία τελείως... και ίσως το προτιμάω να πω την αλήθεια τελικά με ΜΜΜ... δεν πληρώνεις βενζίνες, δεν ψάχνεις να παρκάρεις, δεν σαπίζεις στην κίνηση, δεν έχεις τρεχάματα με κανά τρακάρισμα, ασφάλειες, τέλη... απλά βολέυει να έχεις φίλους να μένουν μόνοι τους για να κοιμάσαι εκεί τα βράδια να μην τα σκας στα ταξί! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:03 pm

αφου πας με τα ΜΜΜ,γτ να τα σκασεις σε ταξι?

καλα,δεν παιζει να κανουμε αυτη τη συζητηση σοβαρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:13 pm

γιατι το βραντι στο ελλαντα ντεν εκει τρενα, μετρο, λεωφορεια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:17 pm

καλα ρε ασταβας..

μη βαρας..

εχω ξεσυνηθισει..

μπορει να τρωω κινηση και να κανω γυρες καποιες φορες μεχρι να βρω να παρκαρω,αλλα να παω με ΜΜΜ δεν παιζει..
εκτος αν πηγαινω θησειο καποιο βραδακι..που ειχα να παω και κανα χρονο..

εχω δει λεωφορεια μετα τα μεσανυχτα παντως και ο ΗΣΑΠ παει μεχρι τις 2 νμζ..
τι ωρα τον πηραμε ρε εκατο την τελευταια φορα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:24 pm

ο ησαπ και το μετρο ειναι μεχρι τις 2 μονο παρασκευη - σαββατο, μέτρο που ξεκίνησε εδω κ κανα χρόνο νομίζω...

λεωφορεία παίζει το 500, που περνάει μόνο από στάσεις του ηλεκτρικού, άκυρες ώρες και κάποιες μέρες αλλάζει και δρομολόγιο οπότε ποτέ δεν ξέρω κ αν θα το πετύχω...

και μένουν τα ταξί, τα οποία και ακριβαίνουν συνεχώς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:25 pm

Ταξί έχω χρόνια να πάρω και είμαι πολύ χαρούμενος ...
Και πανάκριβα και ακούς τις μ@λ@κίες του κάθε κατεστραμμένου Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:26 pm

πρέπει να ήταν περασμένες 2
πάντως έχει ένα δίκιο ο astavas.
εγώ δεν αντέχω τον καθε μ@λ@κ@ που πατάει κόρνα πριν γίνει πράσινο, που οδηγεί στην κηφισίας λές και κάνει κόντρες στο need for speed.
δεν αντέχω το σταμάτα-ξεκίνα στην κηφισίας το πρωί και απόγευμα, το να ψάχνω να παρκάρω, το να φοβάμαι μην με με γδαύρει καμία άμπαλη κυράτζα με το smart της κτλ κτλ. τέλος δεν αντέχω άλλο την άυξηση της βενζίνης...είπαμε αλλά το παραέχεσαν...
επίσης βαρέθηκα τον ησαπ που πάει με ρυθμούς κότας, που μετατρέπει τις γιαγιάδες σε Hulk έτοιμες να σε σπάσουν στο ξύλο και να σου ζητήσουν και τα ρέστα επειδή δεν μπορείς να συμπιεστείς περισσότερο για να χωρέσουν αυτές, το καροτσάκι, η τσάντα με τα πράγματα και η δερμάτινη τσάντα.
και όπως είπες και εσύ jerry που πρέπει να σε πάει πρώτα από το κεντρο για να πάς ΕΜΠ.
ο προαστιακός είναι καλός, το μετρό επίσης αλλά μου σπάει τα νεύρα το λεωφορείο που πρέπει να το περιμένεις το λιγότερο 10 λεπτά για να μπείς και να στοιβαχθείς σε αυτό λές και είσαι σαρδέλα...

βασικά τα ΜΜΜ για την σχολή θέλουν 1,5 ώρα από ηράκλειο ενώ με το ποδηλατάκι(σε συνδυασμό με ΜΜΜ) το υπολόγισα στο 45 λεπτο!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 24th Φεβρουάριος 2010, 3:29 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:27 pm

Spyros έγραψε:
ακούς τις μ@λ@κίες του κάθε κατεστραμμένου Evil or Very Mad
αυτο ειναι στα +.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:28 pm

Spyros έγραψε:
Ταξί έχω χρόνια να πάρω και είμαι πολύ χαρούμενος ...
Και πανάκριβα και ακούς τις μ@λ@κίες του κάθε κατεστραμμένου Evil or Very Mad

+21..

ασταβας,παρε αμαξι!!

+21 και στον εκατο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:30 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
Spyros έγραψε:
ακούς τις μ@λ@κίες του κάθε κατεστραμμένου Evil or Very Mad
αυτο ειναι στα +.

χαχαχα, μου έρχεται στο μυαλό 1ο έτος, με τον ταρίφα να λέει: ' και κλείσαν και όλα τα μπουρδέλα της παραλιακής!'
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:32 pm

astavas έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
Spyros έγραψε:
ακούς τις μ@λ@κίες του κάθε κατεστραμμένου Evil or Very Mad
αυτο ειναι στα +.

χαχαχα, μου έρχεται στο μυαλό 1ο έτος, με τον ταρίφα να λέει: ' και κλείσαν και όλα τα μπουρδέλα της παραλιακής!'

θυμάσε....


Τουλάχιστον είμαστε άντρες και δεν μας την πέφτουν κιόλας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αμμοδοχείο   Αμμοδοχείο - Σελίδα 4 I_icon_minitime24th Φεβρουάριος 2010, 3:34 pm

αν μπω με φιλο,η στανταρ ερωτηση ειναι ''τι ομαδα ειστε παληκαρια?''
εχω βαρεθει να ακουω για το ντεμη,το χχ,το γηπεδο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αμμοδοχείο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Κάψιμοοο!-
Μετάβαση σε: