Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 12:58 pm

(Υποθέτω ότι όλοι ακολουθείτε.)

Υπομονή...

Ο gnome περπατά γρήγορα παρά το μικρό του διασκελισμό και μετά από ένα 10λεπτο φτάνετε σε ένα σπίτι, φτιαγμένο από πέτρα και ξύλο, σχετικά μεγαλύτερο και πιο κομψό από τα υπόλοιπα. Aνοίγει την πόρτα της αυλής, προχωρά και χτυπάει την μεγάλη, ξύλινη εξώπορτα.

Αφέντη, έφτασα! φωνάζει και σας γνέφει να πλησιάσετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 1:15 pm

υποθετω πως ολοι ακολουθουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 1:39 pm

H πόρτα ανοίγει και παρουσιάζεται ένα μεσόκοπο ξωτικό. Παρ'όλα τα χρόνια του, έχει πολύ γοητευτικά χαρακτηριστικά και επιβλητική εμφάνιση. Μαύροι κύκλοι κάτω από τα μάτια του προδίδουν ότι δεν έχει κοιμηθεί για αρκετές ώρες, παρ'όλα αυτά βγαίνει έξω και σας περιεργάζεται με ζωηρό βλέμμα.

Jerim, δεν θα σε χρειαστώ άλλο, ελπίζω να μην είχες κάποιο πρόβλημα? λέει με μια μπάσα, σχεδόν τραγουδιστή φωνή.

Εε, όχι κάτι σημαντικό αφέντη, απαντά ο gnome και μετά από μια υπόκλιση προχωρά στο εσωτερικό του σπιτιού.

Ο δήμαρχος γυρίζει σε εσάς και υποκλίνεται ελαφρώς.

Καλησπέρα σας , ξένοι. Λέγομαι Elaminor Velteth, και όπως θα έχετε πληροφορηθεί είμαι ο δήμαρχος αυτού του μικρού χωριού. Συγχωρείστε τη βιασύνη μου αλλά κάτι τρομερό συνέβη και χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας. Είστε καινούργιοι εδώ και δεν σας ξέρω, αλλά δεν έχω άλλη επιλογή.

Κάποιοι απήγαγαν την κόρη μου
, συνεχίζει, την Christine και σχεδόν βουρκώνει στην αναφορά του ονόματος, και θέλω να μου τη φέρετε πίσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 1:50 pm

Eldur είναι το όνομα μου. Χάρηκα για την γνωριμία αν και οι συνθήκες δεν είναι οι καλύτερες...
ξέρετε ποιοί το έκαναν? έχετε κάποια επιπλέον πληροφορία? μήπως υποψιάζεστε τον λόγο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 2:08 pm

Εεεεεμμ εγω είμαι ο Maugoth..και τι θα κερδίσουμε εμείς από αυτό??Πoιος την πήρε και γιατί?...για πιο λόγο πρέπει να με νοιάζει εμένα?? είπε με βαριά βραχνή φωνή....
Τουλάχιστον αυτή η Christine θα αξίζει να τη σώσω?? και χάθηκε στις σκέψεις του σαν ήρωας με την όμορφη γυναίκα του Christine...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 2:23 pm

Ναι, ήταν τρεις πολεμιστές μου είπε η γυναίκα μου. Είχαν βγει χθες το απόγευμα από το χωριό για να μαζέψουν χόρτα και τους επιτέθηκαν. Είπαν στη γυναίκα μου ότι θέλουν 400 χρυσά για να τη φέρουν πίσω... και δεν έχω να τους τα δώσω, είμαστε μικρή κοινότητα και λίγο αποκομμένοι από τις πόλεις...

Φίλε Eldur, φαίνεται ότι είσαι υπερασπιστής του καλού γι'αυτό σε κάλεσα. Όσο για τους υπόλοιπους, θα σας ανταμείψω όλους όσο καλύτερα μπορώ, αρκεί να μου φέρετε της Christine μου πίσω σώα. Έχω κάνει και γω τα ταξίδια μου και τις μάχες μου και έχω μαζέψει κάποια χρυσά στην άκρη, είμαι όμως πολύ γέρος για να πάω μόνος μου να τη φέρω πίσω.

Σας παρακαλώ, πρέπει να φύγετε αμέσως, όσο καθυστερείτε η κορούλα μου κινδυνευει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 2:26 pm

καλώς κύριε. το σπαθί μου στην διάθεσή σας. θα μας οδηγήσετε στο μέρος αυτό? μην ανησυχείτε θα σας την φέρουμε πίσω το συντομότερο! ε παιδιά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 3:34 pm

Αφου υπάρχει ανταμοιβή και δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω θα βοηθήσω....Καιρός να ξεσκουρίασω και να σπάσω κρανία....Γκρρρρρρρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 4:39 pm

Χαίρεται, κύριε δήμαρχε. Είμαι ο Grim. λέει στην γλώσσα των ξωτικών.

Αν και δεν ήταν αυτό που σκεφτόταν αλλά μόνο και μόνο που ήταν elf θα τον βοηθούσε.

Θα σας την φέρουμε πίσω σώα και αβλαβής. Που σας είπαν να τους δώσετε τα 400 νομίσματα? (τώρα μιλάει στην κανονική γλώσσα)


Καλός τύπος φαίνεται ο Eldur σκέφτεται ο Grim..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 7:45 pm

El kueel'a bet Grim aenah', λέει ο Elaminor στον Grim και κάνει μια ευχαριστήρια χειρονομία που χρησιμοποιούν τα ξωτικά.

(Για τον Grim)
Σπόιλερ:

Συνεχίζει και αυτός σε Common:
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Υπέδειξαν ένα σημείο έξω από το χωριό, στα ανατολικά. Επίσης, η γυναίκα μου τους είδε να φεύγουν προς τα ανατολικά. Λογικά εκεί προς τα κει πρέπει να κρύβονται! Θα σας πάω στο σημείο που την πήραν τώρα κιόλας! Όσο σκέφτομαι ότι μπορεί να έχουν απλώσει χέρι πάνω της... λέει ο δήμαρχος και το πρόσωπό του παραμορφώνεται από θυμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 9:54 pm

Καθώς ο Maugoth ακολουθούσε τον δήμαρχο τραγουδούσε και ένα τραγούδι που του είχε μάθει ο παππούς του για να εμψυχώσει την παρέα...
https://www.youtube.com/watch?v=EtgUMYxwFvU&feature=related Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 10:28 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 10:28 pm

Τι περιμένουμε λοιπόν?Ας πάμε γρήγορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 10:53 pm

perform check (-1)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Antonioo στις 9th Ιανουάριος 2010, 11:04 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 10:53 pm

Σπόιλερ:

edit από astavas: λέω να βάζω τις ζαριες σε spoiler γιατί πιάνουν χώρο κ μ σπάνε τα νεύρα. Χρήσιμο θα ήταν στο ποστ σας να γράφετε για ποιο λόγο ρίχνετε το ζάρι (για να μην μπερδευτούμε), κ κάποια στιγμή όταν μάθετε και τα modifiers σας για να μην ψάχνω όλη την ώρα.

Πχ το ποστ του antonioo θα μπορούσε να γράφει:
Perform check (-1)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:05 pm

Ναι Πάμε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:09 pm

Καθώς ακολουθείτε το δήμαρχο, ο Maugoth αρχίζει να τραγουδάει ένα σκοπό. Να γκαρίζει μάλλον, χάνοντας το μέτρο, μπερδεύοντας τους στίχους και φαλτσάροντας ακόμα και στις αναπνοές. Στο άκουσμα, ο δήμαρχος σταματά, γυρνάει και κοιτάει αποσβολομένος το half-orc.

Χαχαχαχαχα! σκάει στα γέλια μετά από μισό λεπτό. Aι στο καλ- χαχαχα! αχ, να σε καλά φίλε μου, με έκανες και γέλασα τέτοια στιγμή! λέει ο δήμαρχος και σκουπίζει τα μάτια του. Μη με παρεξηγήσεις, απλά ήμουν βάρδος για πολλά χρόνια και τυχαίνει να έχω ασχοληθεί πολύ με το τραγούδι! Και αυτό ήταν ένα από τα πιο αστεία που έχω ακούσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:14 pm

Γκρρρρρρρ δε θα βρω την κόρη σου...θα τη βρω.... σκέφτηκε ενω ταυτόχρονα προσποιούταν πως το διασκέδαζε ο ίδιος... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:19 pm

Ακόμα και εγώ που δεν έχω τραγουδήσει ποτέ μπορώ να τραγουδίσω καλύτερα! λέει Grim γελώντας!

Καθώς είχε χαθεί στις σκέψεις..

Θυμάμαι την μητέρα μου που τραγουδούσε..είχε σχεδόν αγγελική φωνή..Μόνο εγώ ξέφυγα! λέει ο Grim κοιτώντας τους άλλους και κάνοντας ένα χαμόγελο( Smile )!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:23 pm

Ας ελπίσουμε οτι τα γέλια δεν θα μας βγούν ξινά...
πάντως η αλήθεια είναι οτι για ορκ έχεις καλή φωνή!
καλύτερα να συγκεντρωθούμε γιατί μπορεί να έχει στηθεί και καμία παγίδα...


ο Eldur ένοιωθε κάπως περίεργα. Ένοιωθε οτι κάτι κακό είναι κοντά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:41 pm

Ο Elaminor χαμογελάει και αυτός αλλά σύντομα η ανησυχία επιστρέφει στο βλέμμα του.

Ας συνεχίσουμε... λέει με πιο αγχωμένο τόνο και προχωράει μπροστά.

Περπατάτε για κανά μισάωρο και τελικά φτάνετε σε ένα σημείο με θάμνους και χόρτα. Αμέσως μετά υπάρχει κάτι σαν χωμάτινο μονοπάτι, αρκετά φαρδύ (20 ft) που οδηγεί ανατολικά.

Εδώ είναι το μέρος... λέει ο Elaminor και προχωρά προς το χώμα. Γονατίζει και φαίνεται να εξετάζει το έδαφος.

Ήρθαν με άλογα... ο τόπος είναι γεμάτος ίχνη. Δεν μπορώ να τα καταλάβω καλά όμως... Ακολουθούν το μονοπάτι πάντως... Μέχρι εδώ μπορώ να έρθω, πρέπει να συνεχίσετε μόνοι σας! Δεν ξέρω πόσο μακριά μπορεί να έχουν πάει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:45 pm

Χεσμεντεν ο δήμαρχος...
ΑΑΑΑΑΑΑΡΓΓΚΚΚ μην ανυσηχείς δήμαρχε....πήγαινε πίσω και ετοίμασε το παραδάκι.Δε θα μας πάρει πολύ....

όλο το βράδυ έβαζες διαγραφή σε ότι να 'ναι ... αυτό σου ξέφυγε ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:48 pm

Προτίνω να ακολουθήσουμε το μονοπάτι. εσείς? Grim?"Κακοφωνίξ"?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:50 pm

Φτάνοντας στο σημείο, εξετάζω την περιοχή και αρχίζω να ψάχνω μήπως βρω τίποτα ενδιαφέρον.


Ε ναι μισό λεπτό και πηγαίνουμε..


Τουλάχιστον είναι φαρδύς ο δρόμος και οι "εκπλήξεις" θα είναι λιγότερες αν είμαστε προσεχτικοί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 2 I_icon_minitime9th Ιανουάριος 2010, 11:57 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: