Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:11 am

Έκανα και πήγε καλά! Τώρα τι κάνω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:12 am

hotdog ωαλε στο ποστ σου τι είναι αυτο που έριξες...search (+2) ή όπως αλλιώς λέγεται για να μην ψάχνουμε στα κείμενα τι έριξες...
Λογικά τώρα περιμένουμε τον dm...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:18 am

Μόλις έριξα τα ζάρια έγραψα πόσο search bonus έχω και μαζί με το αποτέλεσμα πόσο είναι το τελικό...απλά δεν το έγραψα σε ξεχωριστό ποστ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:21 am

ok
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:24 am

στοίχημα οτι μπήκε για μπάνιο ο άμπαλος.άμα δεν του τρυπήσω τα λάστιχα να μην με λένε ecatodarcus
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:27 am

Έτσι κι αλλιώς δεν θα προχωρήσουμε σήμερα σε μάχη. Από αύριο να έρθει και ο chriszax.
Αν είναι μπορούμε να συννενοηθούμε να μπούμε κάποια στιγμή για λίγη ώρα..κυριακή είναι. Κουτσά στραβά λίγο free time έχουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:28 am

ααχχχ μακάρι να ίσχυει αυτό αλλά δε το πολυβλέπω αύριο...ίσως το μεσημεράκι να μπορω αλλά πιο μετά δε νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:29 am

γυρισα νωρις νωρις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:30 am

καλως τον...τώρα που ήρθες εσύ χάσαμε τον dm...μπανιαρίζεται ο φλώρος..

μπούλης όχι φλώρος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:32 am

νομιζω πως στα περισσοτερα skill checks(και στο search) ριχνουμε ολοι ζαρι και οποιος περασει το dc(= difficulty class)πετυχει 10 δινει +2(και καλα βοηθητικα). δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει σε βιβλιο υπαρχει, αλλα στεκει σαν κανονας.
επισης νομιζω οτι ειναι πιο πολυ survival ατο που κανουμε και λιγοτερο search...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chriszax στις 10th Ιανουάριος 2010, 12:39 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:32 am

και εγώ αύριο το βράδυ δεν το κόβω να μπορώ. θα είμαι με το ορκ και ίσως και τον φλώρο στο κέντρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:36 am

Ε σιγά όποτε μπορεί ο καθένας ρίχνει και ένα ποστ.. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:42 am

λοιπόν εγώ την κάνω.καληνύχτα παιδιά.τα λέμε και αύριο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:44 am

πάω και εγω μιας και ο dm έγινε λούης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 1:20 am

astavas έγραψε:
+1 έχεις search

Βασικά για να ακολουθείτε ίχνη θέλει το feat Τrack, αν έπαιζε ο Alejandro με ranger θα το χε...

Στη συγκεκριμένη περίπτωση πάντως, είναι χωματόδρομος κ είναι ίχνη από άλογα, οπότε φαντάσου ότι γίνεται ψιλοχαμός και βλέπετε που οδηγούν, απλά δεν καταλαβαίνετε πόσοι ήταν, και σε περίπτωση που έχουν βγει από το δρόμο (πχ σε πετρα) θα δυσκολευτείτε κάπως. Κάπως θα την παλέψετε όμως με Search, ναι.

καλά ντε νιώθω άσχημα που δεν παίζω ..δεν χρειάζεται να μου το κοπανάς Crying or Very sad

κάτι άλλο ... παιδιά το φλώρος γιατί το σβήνετε ; δεν είναι βρισιά ...την ίδια προσβλητική βαρύτητα με το άμπαλος έχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:43 pm

chriszax έγραψε:
νομιζω πως στα περισσοτερα skill checks(και στο search) ριχνουμε ολοι ζαρι και οποιος περασει το dc(= difficulty class)πετυχει 10 δινει +2(και καλα βοηθητικα). δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει σε βιβλιο υπαρχει, αλλα στεκει σαν κανονας.
επισης νομιζω οτι ειναι πιο πολυ survival ατο που κανουμε και λιγοτερο search...

υπάρχει αυτό που λες, και στο phb (p. 65) και λέγεται 'Aid Another'. Έχει την έννοια της συνεργασίας και λειτουργεί όπως λες, δηλαδή κάνει κάποιος ένα skill check και αυτοί που θέλουν να βοηθήσουν ρίχνουν το ίδιο skill check με DC 10, και για κάθε ένα που το φέρνει, ο πρώτος προσθέτει +2 στο roll του. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθέι όμως για όλα τα skills (όπως Search πχ) και μερικές φορές υπάρχει μax αριθμός ατόμων που μπορούν να βοηθήσουν.

Παράδειγμα (αν κ δεν είναι αμιγώς skill check): Θέλετε να ανοίξετε μια φρακαρισμένη πότρα σπρώχνοντας τη. Ρίχνει ένας (συμφέρει να είναι ο πιο δυνατός) ένα Strength check και όσοι βοηθούν επίσης με DC 10 (βλ. παραπάνω). Αν μετά τις προσθέσεις ο πρώτος πιάσει το DC για να ανοίξει την πόρτα, αυτή ανοίγει. Σε περίπτωση μικρής πόρτας (πλάτους 10 ft) μόνο 1 άτομο μπορεί αν σπρώξει. (θεωρείται ότι κάθε ένας πιάνει χώρο 5 ft)

hotdog έγραψε:
Ε σιγά όποτε μπορεί ο καθένας ρίχνει και ένα ποστ.. Very Happy

Ναι ρε σεις, μην αγχώνεστε με τα ποστ, όποτε μπορεί ο καθένας, αν είναι να γίνει κάτι σημαντικό θα περιμένουμε όλους τους παίκτες. Προσπαθείστε τουλάχιστον 1-2 ποστ την ημέρα και όλα οκ.

Alejandro el mecanico έγραψε:
astavas έγραψε:
+1 έχεις search

Βασικά για να ακολουθείτε ίχνη θέλει το feat Τrack, αν έπαιζε ο Alejandro με ranger θα το χε...

Στη συγκεκριμένη περίπτωση πάντως, είναι χωματόδρομος κ είναι ίχνη από άλογα, οπότε φαντάσου ότι γίνεται ψιλοχαμός και βλέπετε που οδηγούν, απλά δεν καταλαβαίνετε πόσοι ήταν, και σε περίπτωση που έχουν βγει από το δρόμο (πχ σε πετρα) θα δυσκολευτείτε κάπως. Κάπως θα την παλέψετε όμως με Search, ναι.

καλά ντε νιώθω άσχημα που δεν παίζω ..δεν χρειάζεται να μου το κοπανάς Crying or Very sad
Δεν το λέω με κακία...Smile απλά για να ξέρουν τι χάνουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:49 pm

θα το συνεχίσουμε??ο criszax μπήκε χτες αλλά δε πρόσθεσε κάτι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 12:55 pm

ναι οκ, παω για φαι κ επιστρεφω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:23 pm

παιδιά, τελικά θέλει survival για να ακολουθήσετε τα ίχνη. Στη συγκεκριμένη περίπτωση θέλω να ρίξει όποιος ψάξει (μπορεί και όλοι) 3 checks, ένα για κάθε 2ωρο που ακολουθείτε.

Κάθε αποτυχημένο check σας κοστίζει 1 ώρα ψαξίματος.

Η ώρα είναι περίπου 2 το μεσημέρι, οπότε με 3 checks θα πάει 8, οπότε και αρχίζει να νυχτώνει. Αν φτάσετε μέχρι εκεί μου λέτε μετά τι κάνετε (κατασκηνώνετε για το βράδυ ή προχωράτε).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:26 pm

εμείς search κάναμε μπας και βρούμε τπτ αντικείμενα....τα ίχνη δε τα έχουμε ακολουθήσει ακόμα...πάντως survival νομίζω έχω καλό....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:39 pm

εγώ έχω 0 survival οπότε ας ρίξει κάποιος που έχει κάποιο bonus.

Αν ρίξουμε όλοι τι γίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:41 pm

+3 εχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:43 pm

+2 εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:47 pm

παιδιά συγνώμη αλλά spot πρέπει να κάνετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 5 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 2:51 pm

ουτε καν
το spot ειναι για να δεις κατι που σου κρυβεται. για να ακολουθησεις ιχνη ειναι ρητα και ξεκαθαρα survival( και το feat track)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: