Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Computer Games

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 4:57 pm

ξεκινάω αυτό το τοπικ για να ....Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep τα πολλά λόγια είναι φτώχεια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 5:05 pm

Το περιμένω πώς και πώς!! Computer Games 339679
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 6:34 pm

παιδιά...

metal...

gear...

solid...

for life...

ok, το είπα, το έκανα το χρέος μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 7:02 pm

Ανυπομονώ για: SC2, Heroes of Newerth και Diablo III Razz

Σε λίγες μέρες θα βάλω και το BioShock 2, ελπίζω να μου παίζει Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 8:46 pm

Spyros έγραψε:
Ανυπομονώ για: SC2, Heroes of Newerth και Diablo III Razz

Σε λίγες μέρες θα βάλω και το BioShock 2, ελπίζω να μου παίζει Suspect
καλά φίλε έβαλα το bioshock2 προχθές στο pc της κοπελιάς μου ... πολύ καλό ... έχει πολύ ωραία noir αίσθηση και πολύ καλή πλοκή

SC2, Heroes of Newerth
αυτά τα 2 τι είναι ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 8:52 pm

sc2=starcraft2.
Το άλλο δεν ξέρω αλλά με ένα google θα μάθεις.. Smile


Εγώ που και που ρίχνω καμιά ώρα την εβδομάδα στο fallout3..
Bioshock το έχω βάλει αλλά δεν το έχω παίξει! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime25th Φεβρουάριος 2010, 9:42 pm

hotdog έγραψε:

Bioshock το έχω βάλει αλλά δεν το έχω παίξει! tongue
Βάλ'το! Τώρα! Ξεκίνα με το 1, λιώστο και καπάκι βάλε το 2! Laughing

edit: Το Bioshock 1 στην αρχή μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά μετά τις πρώτες 2 ώρες εθίζεσαι!
Φοβερό story, τρελό gameplay, απίστευτη ατμόσφαιρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime26th Φεβρουάριος 2010, 10:37 am

Εγκατεστημένο είναι το 2 απλά δεν το έχω παίξει!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime27th Φεβρουάριος 2010, 11:02 am

Βγήκαν τα Battlefield Bad Company 2 και Napoleon Total War ! Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 27th Φεβρουάριος 2010, 10:16 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime27th Φεβρουάριος 2010, 10:15 pm

Alejandro el mecanico έγραψε:
καλά φίλε έβαλα το bioshock2 προχθές στο pc της κοπελιάς μου ... πολύ καλό ... έχει πολύ ωραία noir αίσθηση και πολύ καλή πλοκή

Παίζει και η κοπέλα σου παιχνίδια;

Εγώ πάντως έχω κολλήσει εδώ και 3 μήνες με το multiplayer του Call of Duty: Modern Warfare 2, ενώ αναμένω και το Diablo 3.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime27th Φεβρουάριος 2010, 10:26 pm

defaultuser2003 έγραψε:

Εγώ πάντως έχω κολλήσει εδώ και 3 μήνες με το multiplayer του Call of Duty: Modern Warfare 2, ενώ αναμένω και το Diablo 3.
Πωωω αν δεν κόλλαγε στο laptop μου θα είχες παρέα αυτούς τους 3 μήνες! Laughing
Ίσα που έτρεχε το campaign οπότε θα σερνόταν στο multi Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime27th Φεβρουάριος 2010, 10:32 pm

Spyros έγραψε:
Πωωω αν δεν κόλλαγε στο laptop μου θα είχες παρέα αυτούς τους 3 μήνες! Laughing
Ίσα που έτρεχε το campaign οπότε θα σερνόταν στο multi Sad

Αν έχεις όρεξη, δοκίμασε να παίξεις. Και εμένα μου ψιλοκολλούσε στο single player, αλλά στο multiplayer πετάει και μάλιστα σε υψηλότερη ανάλυση απ'ότι έπαιζα στο campaign.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime27th Φεβρουάριος 2010, 10:33 pm

Προηγείται το Bioshock 2! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 12:54 am

defaultuser2003 έγραψε:
Alejandro el mecanico έγραψε:
καλά φίλε έβαλα το bioshock2 προχθές στο pc της κοπελιάς μου ... πολύ καλό ... έχει πολύ ωραία noir αίσθηση και πολύ καλή πλοκή

Παίζει και η κοπέλα σου παιχνίδια;

Εγώ πάντως έχω κολλήσει εδώ και 3 μήνες με το multiplayer του Call of Duty: Modern Warfare 2, ενώ αναμένω και το Diablo 3.
άσε ... εγώ τελευταία δεν πολύ-ακουμπάω ...η κοπελιά μου αύριο - μεθαύριο τερματίζει το bioshock2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 1:08 am

έχει δει κανείς το Dragon Age: Origins ; φαίνεται (και λένε) να είναι γμτο ... καμία άποψη ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 11:02 am

Alejandro el mecanico έγραψε:
έχει δει κανείς το Dragon Age: Origins ; φαίνεται (και λένε) να είναι γμτο ... καμία άποψη ;

Δεν το έπαιξα όλο(είχα κολλήσει και δεν μπορούσα να νικήσω έναν μάγο..έπεσαν και κάτι διακοπές στη μέση και μετά βαρέθηκα να το συνεχίσω!) αλλά εμένα δεν με ενθουσίασε τρελά! Ίσως το ότι ξενέρωσα λίγο που είχα κολλήσει..
Το -μεγάλο- αρνητικό για εμένα είναι ότι το περιβάλλον δεν είναι ανοιχτό και απλά πηγαίνεις από περιοχή σε περιοχή ανάλογα την αποστολή..

Οπότε γενικότερα θα έλεγα πως είναι ένα μέτριο παιχνίδι και όχι από τα πιο εύκολα!(προσωπική άποψη)


Αν το ξαναέπαιζα πάλι θα είχα διαλέξει άλλο χαρακτήρα!!!!! Δεν υπήρχε περίπτωση να περάσω το συγκεκριμένο σημείο!!! Very Happy


Βάλτο και δες το..τσάμπα είναι!

και ένα review
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 12:46 pm

hotdog έγραψε:
Alejandro el mecanico έγραψε:
έχει δει κανείς το Dragon Age: Origins ; φαίνεται (και λένε) να είναι γμτο ... καμία άποψη ;

Δεν το έπαιξα όλο(είχα κολλήσει και δεν μπορούσα να νικήσω έναν μάγο..έπεσαν και κάτι διακοπές στη μέση και μετά βαρέθηκα να το συνεχίσω!) αλλά εμένα δεν με ενθουσίασε τρελά! Ίσως το ότι ξενέρωσα λίγο που είχα κολλήσει..
Το -μεγάλο- αρνητικό για εμένα είναι ότι το περιβάλλον δεν είναι ανοιχτό και απλά πηγαίνεις από περιοχή σε περιοχή ανάλογα την αποστολή..

Οπότε γενικότερα θα έλεγα πως είναι ένα μέτριο παιχνίδι και όχι από τα πιο εύκολα!(προσωπική άποψη)


Αν το ξαναέπαιζα πάλι θα είχα διαλέξει άλλο χαρακτήρα!!!!! Δεν υπήρχε περίπτωση να περάσω το συγκεκριμένο σημείο!!! Very Happy


Βάλτο και δες το..τσάμπα είναι!

και ένα review

οχ οχ οχ ο Τσουρινάκης τα χώνει άσχημα ...χε χε χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 12:55 pm

το dragon age μου έχουν πει ότι είναι πάρα πολύ καλό, αν είσαι fan rpgs... έχει πάρα πολλά διαφορετικά σενάρια και επιλογές που αλλάζουν τελείως την ιστορία.

είναι σχετικά δύσκολο (πχ ένας φίλος δεν μπορούσε να το παίξει στο normal, και ζοριζόταν στο easy σε μερικά σημεία).

είχαν αναφερθεί αρκετά bugs πάντως, δεν ξέρω αν βγάλαν όμως patch ακόμα.

έχει καεί κόσμος και κοσμάκης πάντως με το συγκεκριμένο, και εγώ θα το παίξω σίγουρα κάποια στιγμή! παίξε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο το Oblivion πρώτα και μέχρι τότε θα έχω ανεβάσει review! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 1:31 pm

astavas έγραψε:

είναι σχετικά δύσκολο (πχ ένας φίλος δεν μπορούσε να το παίξει στο normal, και ζοριζόταν στο easy σε μερικά σημεία).


Ακριβώς! Εγώ δεν θυμάμαι σε τι το έπαιζα αλλά σε κάποιο σημείο απλά δεν μπορούσα να νικήσω με ότι συνδιασμό και αν δοκίμαζα! Sad

Το παιχνίδι δεν έχει σχέση με oblivion..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 2:10 pm

αχ Oblivion Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 3:56 pm

"oblivion"??
γιατί μου το θύμισες??
γιατί??
έκανα χρόνια να ξεχάσω πόσο τέλειο παιχνίδι είναι!!!
είναι ένας από τους λίγους λόγους για τους οποίος μπορεί να μπώ σε windows...
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ oblivion σε αγαπώ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 4:02 pm

αυτός φταίει .... αυτός Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
astavas έγραψε:
παίξε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο το Oblivion πρώτα και μέχρι τότε θα έχω ανεβάσει review! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 4:08 pm

Έβαλα το Bioshock 2 και αναγκαστικά κατέβασα τόσο τα γραφικά που βλέπω κάτι τεράστια τετραγωνάκια αλλά δε με νοιάζει γιατί είμαι Big Daddy!! Shocked Razz Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 8:46 pm

Alejandro el mecanico έγραψε:
αυτός φταίει .... αυτός Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
astavas έγραψε:
παίξε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο το Oblivion πρώτα και μέχρι τότε θα έχω ανεβάσει review! Very Happy

morrowind, mouhahahaha Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games I_icon_minitime28th Φεβρουάριος 2010, 10:11 pm

Προσωπικά με το dragon age origins μου είχε σηκωθεί η τρίχα όταν το δοκίμασα... οι "καλοί" της ιστορίας κάνουν ακριβώς όσα οπουδήποτε αλλού τα κάνουν μονο οι πιο φρικιαστικοί villains... (για αυτούς που το έχουν παίξει, δινω παράδειγμα οταν στο παιχνίδι γίνεσαι grey warden. Καλύτερα να μην πω λεπτομέρειες).

Το oblivion το χα κάψει κι εγώ, αλλά αυτό το πράγμα δεν το άντεξα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Computer Games
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: