Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Computer Games

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime9th Σεπτέμβριος 2010, 9:57 pm

το dota δεν είναι στρατηγικής? εγώ θ΄λω κάτι σε street fight φαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime9th Σεπτέμβριος 2010, 10:15 pm

βσκ δν είναι ακριβώς στρατηγικής. περισσότερο rpg είναι κ καλή συνεργασία με τους συμπαίκτες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime10th Σεπτέμβριος 2010, 1:24 pm

Όταν λες League of legends είναι ο τίτλος του παιχνιδιού η π.χ. κάποιος χάρτης σε παιχνίδι ή κάτι παρόμοιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime10th Σεπτέμβριος 2010, 8:46 pm

συντομογραφία είναι Lol
http://eu.leagueoflegends.com/ (εγγραφή άμα είναι στον europe όχι στον north america)
hyerf όποιος θέλει να με βρει μέσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime11th Σεπτέμβριος 2010, 5:53 pm

giotis έγραψε:
συντομογραφία είναι Lol
http://eu.leagueoflegends.com/ (εγγραφή άμα είναι στον europe όχι στον north america)
hyerf όποιος θέλει να με βρει μέσα

Ερώτηση άμα λέει server busy σημαίνει πως δε μπορείς να μπεις μέχρι να αδειάσει κάπως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 7:56 am

giotis το κετεβαζω!αντε να δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 10:07 am

Καλό φαίνετε το παιχνίδι.Θέλει λίγο χρόνο με τα items.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 10:46 am

ρε εγω κατεβασα τα 750mb που ελεγε οτι ηταν και τωρα κατεβαζω αλλα 550 με το ονομα lol cd3...

ειναι φυσιολογικο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 12:27 pm

όταν λέει server busy ή down πάτα 82468822
(8 -> το πάνω βελάκι
2-> το κάτω βελάκι
6-> το δεξιά βελάκι
4-> το αριστερά βελάκι)

εκτός των περιπτώσεων όπου είναι κάτω ο server


κ ναι φυσιολογικό είναι αυτό mech-eng

αρχικά παίρνε τα προτεινόμενα items είναι πολύ καλά σε όσους char έχω checkarei. όταν μάθεις καλύτερα το game αλλά τον hero pου θα παίζεις παίρνεις άλλα items.

επίσης στο φορουμ υπάρχουν διάφοροι guides για τον κάθε hero. μερικοί είναι παλιοί προσοχή αλλά η γενική φιλοσοφία ενός hero δν αλλάζει κ ιδιαίτερα συνήθως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 1:27 pm

φτου ,σε 17 ωρες λεει θα το κατεβασει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 5:28 pm

ε? τι ταχύτητα έχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 8:03 pm

μπορώ να δω τι ταχύτητα μπορεί να αντέξει η γραμμή μου (mbps) χωρίς να πάρω τους άσχετους της on?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime12th Σεπτέμβριος 2010, 9:04 pm

www.speedtest.net

για να μετρησεις την ταχυτητα που εχεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime17th Σεπτέμβριος 2010, 10:09 pm

Giotis έψαξα να δω μήπως έχει add αλλά δεν έβγαλα άκρη.77Riera είναι το account μου.Πολύ βελτιωμένο ειδικά στο θέμα leave.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 12:04 am

-βσκ θέλει ακόμα βελτίωση. πχ ακόμα κ μετά το loading άμα είναι 4-5 από την αρχή να μπορείς να ακυρώσεις το game. γενικά αν είχανε μία επιλογή για ακύρωση του game χωρίς να παίρνεις exp or ip θα ήταν τέλεια.
-σε βρήκα κ σε έκανα invite
-άμα laggarei μερικά πράγματα που μπορείτε να κάνετε.

-να κλείσετε το kapersky. όταν το έκανα εγώ μου ξεκόλλησε τρελά. βέβαια ακόμα λαγγαρει. σε έναν φίλο μου δν είδε διαφορά. βέβαια αυτός δν του κωλάει έτσι κ αλλιώς.
-ομοίως κ το bit-defender λέει ότι κολλάει
-ανοίξτε το task-manager (ctrl-shift-esc) κ κλείστε το lolclient.exe (όχι το lol.client.exe)

επίσης κάθε φορά που τελειώνω εγώ ένα game ειμαι αναγκασμένος να το ανοιγοκλείνω. αυτό το έπαθα μετά το τελευταίο patch. ίσως στο επόμενο διορθωθεί. βέβαια κ το laptop μου είναι λίγο διαλυμένο κ θέλει format έτσι κ αλλιώς.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την giotis στις 18th Σεπτέμβριος 2010, 11:05 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 9:23 am

Giotis χρήσιμα αυτά περί ξεκολλήματος.Εγώ είμαι οκ δε χρειάζετε να το ξανανοίγω αλλά είχα θέμα με το λαπτοπ στο 2ο γκέιμ έπιανε θερμοκρασία γτ έχει κάποιες απαιτήσεις κ τρέχει φούλ μέχρι τις προάλλες π έκανε ζέστη κιόλας.Τώρα θα δείξει αν το ανοίξω και το καθαρίσω...Εγώ ίσως κλείσω-διαγράψω κανά avast.Ωραία θα σε δω μέσα κάποια φάση συνάδελφε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 11:11 am

για την θερμοκρασία στο λάπτοπ εγώ βάζω 2 αντικείμενα (συνήθως βιβλία που είναι κ εύκαιρα) το ένα στην μία μεριά το άλλο την άλλη(ή κ μόνο από την μία φτάνει) κ το ανασηκώνω για να έχει καλύτερη κυκλοφορία αέρα κ αν κ έτσι ανεβάζει θερμοκρασία βάζω τον ανεμιστήρα εδάφους να φυσάει κάτω (βσκ όλο) το λάπτοπ οπότε το λάπτοπ παραμένει κρύο. (εκτός από κάτι καύσωνες το καλοκαίρι που τότε χρησιμοποιούσα το aircodition.. αλλά τώρα το χειμώνα παγώνεις ολόκληρος οπότε λέω να πάρω (ή να φτιάξω) μια βάση κ να κάνω κ ένα φορμάτ.

κ όταν λέμε για κολλήματα μου έπεφτε στα 5fps πολύ συχνά. τώρα μετά από όλα αυτά μου πέφτει μία φορά per game μέσο όρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 3:11 pm

Εγώ spikes είχα και μετά έσβηνε το pc γιατί μάλλον έπιανε το όριο μάλλον.Ρε και πορτοκαλάδες δόκιμαζα για το a/c το κανα και γω και το συνιστώ ανεπιφύλακτα πιάνει xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 3:25 pm

αυτη η βαση που λες γιωτης εχει και ενσωματωμενο fan οποτε ειναι ακομα καλυτερη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 8:57 pm

ναι αλλά αφού όλο το καλοκαίρι ήμουν με 20-30 ευρώ μια χαρά κ εγώ κ το λάπτοπ γιατι να δώσω κ άλλα λεφτά τσάμπα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Computer Games - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Computer Games   Computer Games - Σελίδα 3 I_icon_minitime18th Σεπτέμβριος 2010, 10:34 pm

καλα οκ,απλα ειναι μονιμη λυση που δεν χρειαζεται ουτε παντετες ουτε τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Computer Games
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Computers-Internet-Games-
Μετάβαση σε: