Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνέλευση (28/4/2010)

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime29th Απρίλιος 2010, 8:36 pm

ακριβώς αυτό που είπες Jerry είναι το εκνευριστικό:
έρχεται ένα παιδί από το λύκειο κι εκεί που δεν έχει ιδέα από πολιτική, έρχεται ο "σωτήρας" και του βάζει ιδέες στο μυαλό...
το σωστό θα ήταν να του έλεγαν με κάποιο τρόπο όλα τα κόμματα τις θέσεις τους, ώστε να μπορεί να επιλέξει... κάπως έτσι τελοσπάντων...
απ' όσο ξέρω, η τακτική αυτή δεν εφαρμόστηκε μόνο στο παιδάκι που είδα εγώ ο ίδιος, αλλά έτσι δουλεύουν κάποια κόμματα γενικότερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime29th Απρίλιος 2010, 8:47 pm

βσκ κατά την γνώμη μου για να μάθεις από πολιτική από παρατάξεις πρέπει να ξέρεις ήδη από πολιτική κ να έχεις αναπτύξει κριτική σκέψη ώστε να ξέρεις τι από αυτά που σου λένε είναι μ@λ@κίες κ να καταλάβει με ποια συμφωνείς.
γτ όλοι σου τα παρουσιάζουν ωραία. πραγματικά πολλές φορές μου δίνουν την εντύπωση ορισμένοι ομιλητές ότι λένε εγώ είμαι ο καλός ο άλλος είναι ο κακός.
επίσης ακόμα κ ιστορικά γεγονότα η κάθε παράταξη στα παρουσιάζει με διαφορετικό τρόπο κ ότι έγιναν άλλα πράγματα. σου λένε ότι μιλάνε για το ίδιο γεγονός κ αναρωτιέσαι άμα πράγματι ισχύει αυτό η αν κάποιος από τους δυο πήγε σε άλλο θέμα. κ ίσως κάποτε όταν θα τα διαβάζουμε στα ιστορικά βιβλία θα λέμε αυτό πότε έγινε??? πού ήμουν????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 3:53 pm

ballas38 έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
το οτι στις συνελευσεις δε θιγονται ζητηματα σχολης ειναι ψεματα. οποιος θελει συνελευση αποκλειστικα για ζητηματα σχολης, να κουνησει τον κωλο του και να μαζεψει υπογραφες. ισως τοτε τον πιστεψω και τον βοηθησω.

Κατα τη γνωμη μου οι συνελευσεις θα επρεπε να αφορουν μονο θεματα σχολης και οποιος θελει συνελευση για ασχετα με τη σχολη θεματα "να κουνησει τον κωλο του να μαζεψει υπογραφες".

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 3:56 pm

rg_mech έγραψε:
Έμενα, όπως και πολλούς άλλους πιστεύω, με ενδιαφέρει να τελειώσω κάποια στιγμή με αυτή τη ρημαδοσχολή... Αυτή τη στιγμή είμαι στο 3ο έτος (φρεσκαδούρα ακόμα...) και δεν έχω δει όντως όσα έχουν δει άλλοι παλιότεροι... Αλλά τα 3 πρώτα εξάμηνα που ήμουν στις συνελεύσεις άκουγα τα ίδια και τα ίδια... Αν όχι όλα, το 95% των θεμάτων αφορούσε κατάληψη, κλείσιμο σχολής και τέτοια... Ένα δεν έχω καταλάβει: Γιατί να κλείσει η σχολή??? Προς ένδειξη συμπαράστασης στους εκάστοτε απεργούς??? Ή για να συμμετέχουμε στις πορείες...??? Όπως θέλει να πάει σε πορεία, η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα... δεν θα του βάλει κανένας απουσία... Είναι ανάγκη να κλείσει η σχολή...??? Δε νομίζω...

Και με κάτι τέτοια φάε μετά 20 Ιουλίου τέλος εξεταστικής... Κολοκύθια διακοπές... Θα μου πει κάποιος, οι διακοπές σε καίνε??? Ναι ρε φίλε!!! Δε γουστάρω να βράζω στη χαβούζα καλοκαιριάτικα... Και στο κάτω-κάτω τις γραφής και που κλείνει η σχολή τι γίνεται??? Κατεβαίνουν όλοι στις πορείες...??? Ή πέφτουν κυβερνήσεις και αλλάζει ο κόσμος??? Ουτοπίες... Απλά εμείς πάλι την τρώμε στο κ@λο και οι παλιότεροι ειδικά με κάτι διπλές-τριπλές εξεταστικές...

Το αποφασίζει όμως η συνέλευση... Μια φορά και έναν καιρό πήγαινα όπως προείπα... Αλλά δεν άντεχα άλλο... Καθόμουνα και έχανα τις ώρες μου ακούγοντας τα ίδια κάθε φορά ( με ελάχιστες παραλλαγές) από τα ίδια άτομα με τους ίδιους λόγους και αντίλογους... και στο τέλος άντε να ψηφίσουμε να φύγουμε να πάμε σπίτια μας...
Όσο για την τελική απόφαση ήταν συνήθως κλείσιμο... Αν τύχαινε, όπως έτυχε μια δυο φορές, να μείνει ανοιχτή η σχολή και αυτό δεν άρεσε σε κάποιους, την έκλειναν παράνομα την άλλη μέρα...

Εν ολίγοις ο καθένας κάνει ότι θέλει... γι'αυτό και στις συνελεύσεις μαζεύονται πλέον οι "κλασσικοί", άντε και κανένας πρωτοετής (που δεν ανήκει σε παράταξη)... Και αυτός μέχρι να πάρει χαμπάρι τι παίζει και να μην ξαναπατήσει...

Αυτή είναι η συνέλευση και οι αποφάσεις τις: παραταξιακή αντιλογία (και όχι συζήτηση, το τονίζω αυτό) θεάτρου με κλασσικό κοινό... Και οι άλλοι 1000+ στις καφετέριες, στα σπίτια τους και οπουδήποτε αλλού εκτός από το "θέατρο 030"... Και καλά κάνουν... Απαξιώνουν τις συνελεύσεις όπως τους αξίζει και αυτό φάνηκε και τώρα που δεν μαζεύτηκαν ούτε 200 για μια τυπική απαρτία... Το πράγμα μιλάει από μόνο του...

συμφωνώ απόλυτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 4:14 pm

και γω συμφωνω με τον αποπανω που συμφωνει απολυτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 5:58 pm

Και κάτι ακόμα... Το τι κάνουν οι φοιτητές εκτός σχολής (ακόμα και οργανωμένα) δεν συνδέεται με τίποτα με τις ακαδημαϊκή τους ιδιότητα... Δεν είναι δυνατόν να κλέινει η σχολή για οτιδήποτε... Το '68 στη Γαλλία είχε γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με πορείες, διαμαρτυρίες - φοιτητών και μη - αλλά οι σχολές (οι οποίες τελούσαν υπό κατάληψη) λειτουργούσαν κανονικά... Δε ζητάω ούτε προσδοκώ ποτέ να γίνουμε Γαλλία, αλλά πιστεύω ότι με απλή, υποτυπώδη λογική πρέπει να καταλάβουμε ότι το κλείσιμο των σχολών για οποιοδήποτε από τους λόγους που έχουν ψηφίζονται ή απλά γίνονται καταλήψεις σήμερα δεν πρόκειται να βλάψει κανένα πέρα από εμάς τους ίδιους...

Νομίζετε ότι οι "κύριοι" (εντός και εκτός εισαγωγικών) ενάντια στους οποίους γίνονται οι κινητοποιήσεις και οι πορείες των φοιτητών ασχολούνται??? Δεν ιδρώνει το αυτί τους με κάτι τέτοια... Ή μήπως σκάνε αν εμείς χάνουμε μαθήματα...??? Απλά γελάνε μαζί μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:02 pm

rg_mech έγραψε:
Το '68 στη Γαλλία είχε γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με πορείες, διαμαρτυρίες - φοιτητών και μη - αλλά οι σχολές (οι οποίες τελούσαν υπό κατάληψη) λειτουργούσαν κανονικά... Δε ζητάω ούτε προσδοκώ ποτέ να γίνουμε Γαλλία, αλλά πιστεύω ότι με απλή, υποτυπώδη λογική πρέπει να καταλάβουμε ότι το κλείσιμο των σχολών για οποιοδήποτε από τους λόγους που έχουν ψηφίζονται ή απλά γίνονται καταλήψεις σήμερα δεν πρόκειται να βλάψει κανένα πέρα από εμάς τους ίδιους...
θυμισε μου τι πετυχε ο μαιης του 68.

rg_mech έγραψε:
Νομίζετε ότι οι "κύριοι" (εντός και εκτός εισαγωγικών) ενάντια στους οποίους γίνονται οι κινητοποιήσεις και οι πορείες των φοιτητών ασχολούνται??? Δεν ιδρώνει το αυτί τους με κάτι τέτοια... Ή μήπως σκάνε αν εμείς χάνουμε μαθήματα...??? Απλά γελάνε μαζί μας...
για ακομα μια φορα, νοιαζονται οταν καθυστερει η οποια ερευνα γινεται στη σχολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:08 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
rg_mech έγραψε:
Το '68 στη Γαλλία είχε γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με πορείες, διαμαρτυρίες - φοιτητών και μη - αλλά οι σχολές (οι οποίες τελούσαν υπό κατάληψη) λειτουργούσαν κανονικά... Δε ζητάω ούτε προσδοκώ ποτέ να γίνουμε Γαλλία, αλλά πιστεύω ότι με απλή, υποτυπώδη λογική πρέπει να καταλάβουμε ότι το κλείσιμο των σχολών για οποιοδήποτε από τους λόγους που έχουν ψηφίζονται ή απλά γίνονται καταλήψεις σήμερα δεν πρόκειται να βλάψει κανένα πέρα από εμάς τους ίδιους...
θυμισε μου τι πετυχε ο μαιης του 68.


rg_mech έγραψε:
Νομίζετε ότι οι "κύριοι" (εντός και εκτός εισαγωγικών) ενάντια στους οποίους γίνονται οι κινητοποιήσεις και οι πορείες των φοιτητών ασχολούνται??? Δεν ιδρώνει το αυτί τους με κάτι τέτοια... Ή μήπως σκάνε αν εμείς χάνουμε μαθήματα...??? Απλά γελάνε μαζί μας...
για ακομα μια φορα, νοιαζονται οταν καθυστερει η οποια ερευνα γινεται στη σχολη.


1ον, ο Μάης του ΄68 πέτυχε ότι πέτυχε χωρίς να κλείσουν οι σχολές... Και πρόκειται για μια άλλη χώρα με άλλη φιλοσοφία και νοοτροπία που ο Έλληνας σίγουρα δεν έχει και δεν πρόκειται να αποκτήσει...

2ον, η κατάληψη της σχολής αφορά τις παραδόσεις μαθημάτων... Όσοι ασχολούνται σοβαρά με την όποια έρευνα δεν ασχολούνται με τα λεγόμενα και τις αποφάσεις τις κάθε συνέλευσης... Το κλείσιμο της σχολής είναι "για το θεαθήναι"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:14 pm

1. ο μαιης του 68 δεν πετυχε τιποτα.
2. Όσοι ασχολούνται σοβαρά με την όποια έρευνα υποχρεωνονται να τη διακοψουν κατα την καταληψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:22 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
1. ο μαιης του 68 δεν πετυχε τιποτα.
2. Όσοι ασχολούνται σοβαρά με την όποια έρευνα υποχρεωνονται να τη διακοψουν κατα την καταληψη.

Δεν με ενδιαφέρει ο Μάης του '68 φίλε μου... Πέτυχε δεν πέτυχε, δεν επηρρέασε τη λειτουργία των σχολών...

Όσο για την έρευνα, δεν είναι φοιτητικό ζήτημα... Δε ξέρω κατά πόσο ασχολούνται προπτυχιακοί φοιτητές με το συγκεκριμένο τομέα (δεν το έχω ψάξει), αλλά το μεγαλύτερο μέρος των ερευνητών είναι καθηγητές και άτομα εκτός του διδακτικού προσωπικού... Εν ολίγοις, σκασίλα τους για τις καταλήψεις και καλά κάνουν... Και εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα... δεν είναι δυνατόν να σταματά η έρευνα ούτε και η διδασκαλία για κανένα λόγο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:25 pm

εσυ τον εθεσες σαν εξεγερση προς μιμηση. και σου εξηγω οτι ηταν μια αποτυχια. και αυτο οφειλεται στην νοοτροπια των τοτε φοιτητων.

προπτυχιακοι φοιτητες δεν ασχολουνται κανονικα. ομως, οταν οι προπτυχιακοι καταλαμβανουν τη σχολη , δε δουλευει τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:28 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
ομως, οταν οι προπτυχιακοι καταλαμβανουν τη σχολη , δε δουλευει τιποτα.

Πόσο σίγουρος είσαι γι αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:29 pm

Παράθεση :
Το '68 στη Γαλλία είχε γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με πορείες, διαμαρτυρίες - φοιτητών και μη - αλλά οι σχολές (οι οποίες τελούσαν υπό κατάληψη) λειτουργούσαν κανονικά...

χαχαχαχ

ποιός τα λέει αυτά; ο Κρικέλης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:30 pm

Vasilis έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
ομως, οταν οι προπτυχιακοι καταλαμβανουν τη σχολη , δε δουλευει τιποτα.

Πόσο σίγουρος είσαι γι αυτό;

καθολου. δεν περιφρουρησα ποτε καταληψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:34 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
εσυ τον εθεσες σαν εξεγερση προς μιμηση. και σου εξηγω οτι ηταν μια αποτυχια. και αυτο οφειλεται στην νοοτροπια των τοτε φοιτητων.

προπτυχιακοι φοιτητες δεν ασχολουνται κανονικα. ομως, οταν οι προπτυχιακοι καταλαμβανουν τη σχολη , δε δουλευει τιποτα.


Παρεξήγηση... Δεν έθεσα τίποτα προς μίμηση... Ήθελα απλά να τονίσω ότι η λειτουργία της σχολής και οι "εξεγέρσεις", διαμαρτυρίες, πορείες κτλ δεν συνδέονται και δεν πρέπει να συνδέονται...

Και δεν καταλαμβάνουν τη σχολή οι προπτυχιακοί, αλλά κάποιοι που πιστεύουν ότι έτσι θα πλήξουν το "κατεστημένο"... Είμαι προπτυχιακός αλλά όχι κάποιος από αυτούς...

Δεν μπορείς να κλείσεις κάτι πάνω στο οποίο δεν έχεις δικαιοδοσία... Δεν έχει να κάνει με εσένα ή τον οποιοδήποτε φοιτητή... Δηλαδή όταν απεργούν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ, θα πρέπει να πέφτει το δίκτυο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:36 pm

Nameless49532 έγραψε:
Παράθεση :
Το '68 στη Γαλλία είχε γυρίσει ο κόσμος ανάποδα με πορείες, διαμαρτυρίες - φοιτητών και μη - αλλά οι σχολές (οι οποίες τελούσαν υπό κατάληψη) λειτουργούσαν κανονικά...

χαχαχαχ

ποιός τα λέει αυτά; ο Κρικέλης;


Δε ξέρω τι λέει ο Κρικέλης... Ξέρω από άλλους τι γινόταν τότε... Αλλά είπα: άλλη νοοτροπία... Σαφώς και δεν περιμένω να γίνει κάτι τέτοιο εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:37 pm

Vasilis έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
ομως, οταν οι προπτυχιακοι καταλαμβανουν τη σχολη , δε δουλευει τιποτα.

Πόσο σίγουρος είσαι γι αυτό;


+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:39 pm

rg_mech έγραψε:

Και δεν καταλαμβάνουν τη σχολή οι προπτυχιακοί, αλλά κάποιοι που πιστεύουν ότι έτσι θα πλήξουν το "κατεστημένο"... Είμαι προπτυχιακός αλλά όχι κάποιος από αυτούς...
λαθος, μπορει να διαωνεις με την καταληψη, αλλα ανηκεις στο συλλογο που τη πραγματοποιει. οπως και εγω δε θα συμφωνουσα με την καταληψη στη συγκεκριμενη συνελευση, αλλα αν ψηφιζοταν, δε θα την εσπαγα. αυτο λεγεται δημοκρατικη διαδικασια της συνελευσης.
rg_mech έγραψε:

Δεν μπορείς να κλείσεις κάτι πάνω στο οποίο δεν έχεις δικαιοδοσία... Δεν έχει να κάνει με εσένα ή τον οποιοδήποτε φοιτητή... Δηλαδή όταν απεργούν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ, θα πρέπει να πέφτει το δίκτυο???
ναι. αυτο ειναι απεργια. και πρεπει να γινεται πολυ προσεκτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:43 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
αυτο λεγεται δημοκρατικη διαδικασια της συνελευσης.

Kαι κάπου εδω πεθαίνουμε στα γέλια... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:45 pm

θα μπορουσες αντι να πεθανεις στα γελια να κανεις κατι χρησιμοτερο και να μπυ απαντησεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:46 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
θα μπορουσες αντι να πεθανεις στα γελια να κανεις κατι χρησιμοτερο και να μπυ απαντησεις?

οχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:47 pm

λογικο, επελεξες το ευκολοτερο απο τα 2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:50 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
λογικο, επελεξες το ευκολοτερο απο τα 2.

Όχι. Επέλεξα το ουσιαστικότερο (για μένα) από τα 2. Εξάλλου το γέλιο είναι υγεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:52 pm

titanomegistoterastios έγραψε:
rg_mech έγραψε:

Και δεν καταλαμβάνουν τη σχολή οι προπτυχιακοί, αλλά κάποιοι που πιστεύουν ότι έτσι θα πλήξουν το "κατεστημένο"... Είμαι προπτυχιακός αλλά όχι κάποιος από αυτούς...
λαθος, μπορει να διαωνεις με την καταληψη, αλλα ανηκεις στο συλλογο που τη πραγματοποιει. οπως και εγω δε θα συμφωνουσα με την καταληψη στη συγκεκριμενη συνελευση, αλλα αν ψηφιζοταν, δε θα την εσπαγα. αυτο λεγεται δημοκρατικη διαδικασια της συνελευσης.
rg_mech έγραψε:

Δεν μπορείς να κλείσεις κάτι πάνω στο οποίο δεν έχεις δικαιοδοσία... Δεν έχει να κάνει με εσένα ή τον οποιοδήποτε φοιτητή... Δηλαδή όταν απεργούν οι υπάλληλοι της ΔΕΗ, θα πρέπει να πέφτει το δίκτυο???
ναι. αυτο ειναι απεργια. και πρεπει να γινεται πολυ προσεκτικα.


Φιλαράκο, δεν συμμετέχω πλέον σε συνελεύσεις... Τις απαξιώνω για το πως γίνονται και τις αποφάσεις που λαμβάνονται... Είμαι φοιτητής αλλά όχι μέλος του συλλόγου της σχολής... Όσο για τη δημοκρατικότητα που επικρατεί, άστο καλύτερα... Είναι μεγάλο κεφάλαιο...

Απεργία και κατάληψη είναι διαφορετικές έννοιες βέβαια, αλλά εφαρμόζονται σε διαφορετικό χώρο... ΟΚ τότε (αν δεν σου κάνει έτσι το παράδειγμα)... Θα άρεσε σε κανέναν η κατάληψη της ΔΕΗ??? Δεν νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνέλευση (28/4/2010)   Συνέλευση (28/4/2010) - Σελίδα 3 I_icon_minitime30th Απρίλιος 2010, 6:52 pm

Vasilis έγραψε:
titanomegistoterastios έγραψε:
λογικο, επελεξες το ευκολοτερο απο τα 2.

Όχι. Επέλεξα το ουσιαστικότερο (για μένα) από τα 2. Εξάλλου το γέλιο είναι υγεία.


+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνέλευση (28/4/2010)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Συνέλευση (20/4/2010)
» Συνέλευση 09/03/2010
» Συνέλευση 04/03/2010 (chat)
» trash talk
» Συνέλευσή 15/12/2009

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: