Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 5:15 pm

διάβασα τα posts σε άλλα θέματα σχετικά με την απεργία...
καλύτερα να τη μεταφέρουμε εδώ την κουβέντα...

Θα πρότεινα, αν υπάρχει κανείς που να μένει κοντά στο ΕΜΠ, να πάει στις 10:00 στη σχολή και να μας πει τι παίζει τελικά, μιας που η γραμματεία θα είναι κλειστή! (για μεθαύριο αυτό... αύριο θα λειτουργούν τα ΜΜΜ νομίζω!)

το πιο πιθανό είναι ο κάθε καθηγητής να κάνει ό,τι θέλει κατά βούληση...
Η συνήθης απάντηση των καθηγητών στις μέρες που έχουν απεργία τα ΜΜΜ, αλλά δεν υπάρχει απόφαση από πιο ψηλά για να κλείσει η σχολή, είναι να λένε ότι εκείνοι θα πάνε για μάθημα και ανάλογα με το πόσο φοιτητές θα υπάρχουν στην αίθουσα, θα αποφασίσουν αν θα κάνουν μάθημα ή όχι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 5:34 pm

Αύριο και μεθαύριο έχει μέσα ή όχι;
επίσης,ένα παλικάρι από το έτος μου που ρώτησε στη δαπ του είπαν ότι θα γίνει μάθημα μέχρι τις 11..αλλά δεν ξέρω αν είναι 100%,ό,τι του είπαν μου είπε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 6:11 pm

paidia an mathei kaneis pio meta sigoura ti tha ginei ayrio kai methayrio as kanei ena post na kseroume ....thnx


Reason for editing Προσπάθησε να μην γράφεις greeklish σε παρακαλώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 6:13 pm

Από το link που έβαλε ο ecato (στο topic Αμμοδοχείο) και αυτό που βρήκα εγώ λένε για την Τετάρτη απεργία μέσων.
Όσον αφορά την απεργία των καθηγητών νομίζω ότι είναι 11:00 με 15:00 ή 16:00.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 6:17 pm

thn tetarth einai panelladiki apergia kai den paizei na exoume mathima...gia ayrio ti ginetai????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 6:20 pm

Για αύριο υπάρχει απεργία καθηγητών αλλά ο κάθε καθηγητής αποφασίζει ο ίδιος αν θα κάνει ή όχι μάθημα. Κάποιοι έχουν πει ότι θα κάνουν σίγουρα μάθημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 6:22 pm

oraia ayth einai apanthsh ....ara anevainoume sxoli kai vlepoume!!!!


Τα greeklish σου λίγο σε παρακαλώ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 7:42 pm

Ο Πετροπουλος θα κάνει κανονικά...πρωι πρωί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 7:56 pm

για στοιχεία μηχανών ΙΙ ξέρουμε αν θα γίνουν αύριο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 8:11 pm

Για στοιχεία μηχανών 2;; Έχουμε εργαστήριο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 8:43 pm

Για 4 κ' 5 μάη έχουν κηρύξει απεργία οι καθηγητές και δάσκαλοι, έχει κηρύξει και η αδεδυ.
Για μόνο 5 έχουν κηρύξει γσεε και παμε και πρωτοβάθμια (εκτός από τους παραπάνω..).

Άρα για αύριο αν κάποιος θέλει να κάνει μάθημα μπορεί να κάνει. Δεν ξέρω αν είναι 11-4 υποχρεωτική απεργία.
Πάντως (η πληροφόρηση μου λέει ότι) αύριο θα καλεστεί Δ.Σ. για κλειστή σχολή την τετάρτη και συμμετοχή του συλλόγου στην απεργία.
Αύριο στις 12:30 έχει πανεκπαιδευτική πορεία.
Άρα αύριο ανεβείτε και το παίζεται κορώνα γράμματα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 3rd Μάης 2010, 8:49 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 8:49 pm

1. πήγα σήμερα στο μηχανουργείο για τεχνικά υλικά κ σχέδιο κ μου είπε ότι άμα γίνει απεργία το μηχανουργείο θα είναι κλειστό κ δν θα γίνει τπτ. του κάνω ότι έχει ανακοινωθεί για αύριο κ για μεθαύριο απεργία κ μου κάνει δν είναι σίγουρο. άμα γίνει απεργία δν θα γίνουν τα εργαστήρια. (στο περίπου ο διάλογος)
2. πήγα στην γραμματεία με έναν φίλο κ τους ρωτήσαμε άμα θα είναι ανοικτή η σχολή αύριο μεθαύριο κ μας λένε δν έχει έρθει καμία ανακοίνωση. κ του λέμε η ΔΕΠ(έτσι δν λέγετε) έχει ανακοινώσει για τετάρτη 11 με 3 κ μας λένε ότι δν ξέρουμε κάτι αλλά κ να έχει γίνει κάτι τέτοιο ο κάθε καθηγητής μπορεί να κάνει ότι θέλει.(στο περίπου ο διάλογος) (άσχετο: όταν πήγαμε εκεί ήταν κ ρώταγαν εκεί την υπεύθυνη άμα είναι κανείς εκεί συμβασιούχος άμα θέλουν χρειάζονται κάτι κ τέτοια ψηφοθηρικά Razz:P
3.αύριο θα ανέβει ο Κωνσταντίνος σχολή κ θα με πάρει τηλ να που πει άμα θα έχουμε μάθημα κ άμα θα έχουμε μηχανουργείο. οπότε άμα μπορέσω θα μπω να σας πω αλλά δν σας υπόσχομαι τπτ γτ είναι κ αυτός (κ εγώ) πολύ ξεχασιάρης +του ότι δν θα μιλήσουμε πριν τις 9.
αυτά πιστεύω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 9:44 pm

giotis έγραψε:
1. πήγα σήμερα στο μηχανουργείο για τεχνικά υλικά κ σχέδιο κ μου είπε ότι άμα γίνει απεργία το μηχανουργείο θα είναι κλειστό κ δν θα γίνει τπτ. του κάνω ότι έχει ανακοινωθεί για αύριο κ για μεθαύριο απεργία κ μου κάνει δν είναι σίγουρο. άμα γίνει απεργία δν θα γίνουν τα εργαστήρια. (στο περίπου ο διάλογος)
2. πήγα στην γραμματεία με έναν φίλο κ τους ρωτήσαμε άμα θα είναι ανοικτή η σχολή αύριο μεθαύριο κ μας λένε δν έχει έρθει καμία ανακοίνωση. κ του λέμε η ΔΕΠ(έτσι δν λέγετε) έχει ανακοινώσει για τετάρτη 11 με 3 κ μας λένε ότι δν ξέρουμε κάτι αλλά κ να έχει γίνει κάτι τέτοιο ο κάθε καθηγητής μπορεί να κάνει ότι θέλει.(στο περίπου ο διάλογος) (άσχετο: όταν πήγαμε εκεί ήταν κ ρώταγαν εκεί την υπεύθυνη άμα είναι κανείς εκεί συμβασιούχος άμα θέλουν χρειάζονται κάτι κ τέτοια ψηφοθηρικά Razz:P
3.αύριο θα ανέβει ο Κωνσταντίνος σχολή κ θα με πάρει τηλ να που πει άμα θα έχουμε μάθημα κ άμα θα έχουμε μηχανουργείο. οπότε άμα μπορέσω θα μπω να σας πω αλλά δν σας υπόσχομαι τπτ γτ είναι κ αυτός (κ εγώ) πολύ ξεχασιάρης +του ότι δν θα μιλήσουμε πριν τις 9.
αυτά πιστεύω

Ρε φιλαράκι, απάντα σε κάτι με σιγουριά! Σε καλό σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 9:54 pm

βασικά με σιγουριά κανείς δεν ξέρει αν αύριο θα γίνουν μαθήματα. οπότε πώς να απαντήσει και ο giotis με σιγουριά Very Happy

εγώ οτι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής είναι : το αν θα γίνει μάθημα αύριο εξαρτάται αρχικά από τους καθηγητές και στη συνέχεια από το πόσοι φοιτητές θα μαζευτούν στα αμφιθέατρα. Συνεπώς πάμε αύριο όσοι θέλουμε και περιμένουμε να δούμε αν θα μπεί ο κάθε καθηγητής. Αυτό για αύριο

Για την Τετάρτη σύμφωνα με τον hotdog η απόφαση θα παρθεί αύριο μέσω ΔΣ. Συνεπώς ούτε για την Τετάρτη μπορούμε να ξέρουμε ακόμα για το αν θα γίνει μάθημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 10:36 pm

λοιπόν ...να πω για όσα ξέρω ...

Υμκ μάθημα και εργαστήριο δεν θα γίνει αύριο ...

Εργαστήριο τεχνικών υλικών δεν θα γίνει αύριο ...

ο κ Κωστόπουλος θα ανέβει σχολή αύριο αλλά θα εξαρτηθεί από την κατάσταση της σχολής για το αν θα κάνει μάθημα ή όχι . Συγκεκριμένα είπε πως αν θα υπάρχουν αρκετοί φοιτητές θα κάνει μάθημα και αν θα υπάρχουν λίγοι θα λύσει απορίες , για το εργαστήριο δεν είναι ξεκάθαρο αν θα γίνει ...

τετάρτη κλειστά .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 7:02 am

Το τετάρτη κλειστά πως προέκυψε; Με άλλα λόγια, είναι σίγουρο;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 7:46 am

πολυ μπερδεμενο το πραμα και ειναι αμαρτια να μηνπαιρνεται μια αποφαση να μην ξερουμε και μεις τι θα κανουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 8:02 am

Ο Κωνσταντίνος μου είπε κάτι για κάποια γραμματεία κ αύριο κ μεθαύριο σίγουρα κλειστά. αυτά κατάλαβα μέσα στον ύπνο μου όταν μιλήσαμε 9:30 το χάραμα. τι ακριβώς είδε (γτ μπορεί πχ να είδε μόνο για 1έτος δν μπορώ να ξέρω) θα σας πω όταν καταφέρω να τον ξαναβρώ(πράγμα πολύ δύσκολο-αλλά θα γίνει)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 8:14 am

η γραμματεια οπως και το μηχανουργειο ειναι κλειστα τριτη τεταρτη οπως και η βιβλιοθηκη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 8:47 am

mech-eng έγραψε:
η γραμματεια οπως και το μηχανουργειο ειναι κλειστα τριτη τεταρτη οπως και η βιβλιοθηκη...

Όπως και ότι έχει να κάνει με συμβασιούχους..
Πάντα κλείνουν όλα αυτά.
Πάω για ξύλο! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 9:55 am

ήρθα σχολή κ έχει αρκετό κόσμο. πάντως 1έτος δν έχει μάθημα κ αύριο κανείς από ότι μου είπαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:49 am

παιδιά τα εργαστήρια για τα στοιχεία ΙΙ θα γίνουν κανονικά σήμερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:55 am

Ο ένας λέει το ένα, ο άλλος κάτι άλλο. Τελικά ο ΦΣ, το ΔΣ, η πρυτανεία ούτε αυτό δεν μπορούν να λύσουν.

Δεν ασκείται πίεση σε κάνεναν με αυτά τα πράγματα. Ούτε με τις απεργείες κάποιων καθηγητών, ούτε με τους τύπους που δεν ανοίγουν τις πύλες του Πολυτεχνείου. Αυτά ούτε σε ένα μεσημεριάτικο / απογευματινό δελτίο ειδήσεων δεν φτάνουν. Νομίζετε πως ασκούνε πίεση στην Ευρώπη, στο ΔΝΤ ή στην κυβέρνηση?

Μόνο οι φοιτητές που έχουν κάποια δουλειά στη σχολή πλήττωνται. Το πρωί δεν είχε ούτε 242 γιατί "είχε απεργία η πύλη".

Keep going!

Να συμπληρώσω, πως το πρωί υπήρχε μια κυρία με πράσινη μπλούζα στην πύλη κατεχάκη η οποία άνετα έλεγε σε όλους ότι η πύλη έχει απεργία και για να βγούνε να πάνε από το ρεύμα εισόδου (είχανε κλείσει το ένα από τα δυο ανοίγματα για να μη μπει το λεωφορείο). ΟΚ ας διαμαρτυρηθούνε για τις άθλιες συνθήκες εργασίας, τους δυσανάλογους μισθούς και τους πολέμους. Πόσο δύσκολο ήτανε να ανοίξουνε κανονικά τις πόρτες για να πάει ο κόσμος (φοιτητές + καθηγητές) στη δουλειά τους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 11:20 am

Τα στοιχεία τώρα στις 3 θα γίνουν ή τσάμπα περιμένω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)   διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου) I_icon_minitime4th Μάης 2010, 11:24 am

dolving έγραψε:
παιδιά τα εργαστήρια για τα στοιχεία ΙΙ θα γίνουν κανονικά σήμερα...

Σύμφωνα με αυτό θα γίνουν κανονικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
διήμερο απεργιών (4 & 5 Μαΐου)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: