Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 trash talk

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:10 pm

απλά εσύ χλεύασες ένα γεγονός.

άρα ο καθένας με το μυαλό που κουβαλάει κρίνει και πράττει αναλόγος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:13 pm

nerouda έγραψε:
απλά εσύ χλεύασες ένα γεγονός.

άρα ο καθένας με το μυαλό που κουβαλάει κρίνει και πράττει αναλόγος

Ναι το θεωρώ επική μλκια να έχουμε ως αυτοσκοπό να κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας και το πτυχιάκι μας.
(Δεν είπα σε καμία περίπτωση να μην πάρουμε πτυχίο ή να μην ασχολούμαστε με το όλο θέμα.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:18 pm

hotdog ,οκ λαθος μου που το ανεφερα ,
ζητω ταπεινα συγγνωμη απο ολους τους απεργους-διαδηλωτες διοτι εγω ειμαι το παιδι των πλουσιων και δεν εχω βιωσει ουτε στο ελαχιστο τι παει να πει να ειναι ανεργος καποιος δικος σου.


δεν ειπα να μην απεργουν ειπα να απεργουν αλλα οχι σε βαρος ανθρωπων που δεν φταινε για τα προβληματα τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:21 pm

mech-eng έγραψε:
hotdog ,οκ λαθος μου που το ανεφερα ,
ζητω ταπεινα συγγνωμη απο ολους τους απεργους-διαδηλωτες διοτι εγω ειμαι το παιδι των πλουσιων και δεν εχω βιωσει ουτε στο ελαχιστο τι παει να πει να ειναι ανεργος καποιος δικος σου.

Ακριβώς. Επιτέλους το παραδέχτηκες.

Ε καλά περιμένεις πολλά. Συγνώμη από βουτηρομπεμπέδες δεν δέχομαι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 4th Μάης 2010, 4:37 pm, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : εεεεε ήρεμα παιδιά!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:22 pm

πρωτον μου καψατε το θεμα,δευτερον ,σε καμια γενικη συνελευση δεν εχω ακουσει αιτηματα ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ και επισης κανενας δεν προτεινει καποιο τροπο να αναβαθμιστει το επιπεδο ,να υπαρξουν χρηματα για ερευνα και δημιουργικη απασχοληση των φοιτητων ,να γινει κατι βρε αδερφε για εμας που ειμαστε εκει μεσα ,αλλα ΓΙΑ ΜΑΣ και την καλυτερευση της ποιοτητας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:34 pm

παιδιά τα εστειλα εδώ γιατί είχε αρχίσει να ξεφεύγει η κουβέντα από τον αρχικό τίτλο του τόπικ.

συνεχίστε

σόρρυ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:36 pm

Παράθεση :
Ναι το θεωρώ επική μλκια να έχουμε ως
αυτοσκοπό να κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας και το πτυχιάκι μας.
(Δεν
είπα σε καμία περίπτωση να μην πάρουμε πτυχίο ή να μην ασχολούμαστε με
το όλο θέμα.)

συμφωνώ ότι καλό είναι να ενδιαφερόμαστε για το κοινό καλό, αλλά αν δεν κοιτάξουμε ΕΜΕΙΣ πρωτίστως τα θέματα που μας απασχολούν άμεσα, με προσωπική σειρά προτεραιότητας, ποιος θα το κάνει...

πχ.δυσκολεύομαι να φανταστώ ένα άστεγο ο οποίος θα ενδαιφέρεται για τις αιματοχυσίες στο ΙΡΑΚ. πρώτα θα φροντίσει τον εαυτό του και όταν/ άμα το πετύχει τότε ίσως και να ασχοληθεί και με παγκόσμια προβλήματα.

αυτό που θέλω να πω είναι μην κρίνεις ένα συνάδερφο τόσο αβίαστα, γιατί μπορεί να ήταν και αυτός ένας "αστεγος".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:36 pm

trash talk - Σελίδα 24 Towel

για όσους πήρε η φασίνα τα μούτρα Laughing LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:42 pm

δεν καταλαβαινεις την αμεση σχεση πτυχιου-επαγγελμταικης αποκαταστασης..

γτ τι να το κανεις να τελειωσεις στα 5 χρονια παρα,τη στιγμη που δε θα βρεις δουλεια κι αν βρεις,θα ειναι με επαχθεις ορους?

και δε λεμε να μην παρεις το πτυχιο,αλλα κοιτα και λιγο πιο περα απο'κει..
μη χανεις το δασος για το δεντρο..

αν ησουν ''αστεγος'' θα εψαχνες για δουλεια και δε θα σ'ενοιαζε τοσο το να τελειωσεις γρηγορα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:42 pm

γιατι σορρυ ρε εκα?
εσυ καθαριζεις και εμεις βρωμιζουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:44 pm

Αφήστε τίποτα για το απόλυτο - σουπερ - ντουπερ ουαου new mod.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:49 pm

Σόρρυ αλλά και εγώ "άστεγος" είμαι(με την έννοια που του δίνεις) όπως και πολλά άτομα που ξέρω από τη σχολή τα οποία δουλεύουν για να τα βγάζουν πέρα..αυτό όμως δεν τους περιορίζει και ένα μέρος ασχολείται ενεργά και στο σχήμα (κάτι που δεν κάνω εγώ ας πούμε).

Νομίζω ότι όλοι θέλουμε να πάρουμε πτυχίο όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και πιεζόμαστε από τα ανώτερα(γονείς)..
(η μάνα μου δίνει παράταση ένα εξάμηνο!! Laughing Laughing Laughing )

Για τις προτεραιότητες συμφωνώ.

Το θέμα το βλέπω όπως ο jerry στην συγκεκριμένη περίπτωση.(πραγματικά νόμιζα ότι δεν θα συμφωνούσαμε σε κάτι ποτέ.)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 4th Μάης 2010, 4:57 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:54 pm

ξεσαλώστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:57 pm

κι εγω,μεχρι τωρα,χαλαρος ημουν και στα @@ μου τι θα γινει..
γτ ηξερα πως υπηρχε μια μερικως δυσβασταχτη κατασταση,την οποια ομως εχω αντιμετωπισει..

αλλα,οταν αλλαζουν τοσο πολυ τα πραγματα και κοβονται μισθοι,επιδοματα,δωρα,ανθρωπινη αξιοπρεπεια εννοειται πως θα αλλαξω αποψη..

κι απο'δω και περα,θα με βρισκετε στο δρομο μαζι με το σκυλο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: !   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 4:58 pm

Alejandro el mecanico έγραψε:
ξεσαλώστε

Ωραία ε ;; Το ευχαριστήθηκες ; Έκανες close το θέμα και έχασα ολόκληρο edit. Έλεος.


jerry έγραψε:

κι απο'δω και περα,θα με βρισκετε στο δρομο μαζι με το σκυλο..

Καλά να σε δω αύριο να κονταροχτυπιέσαι με τους πράσινους και θα πάθω κι άλλο σοκ! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 5:03 pm

hotdog έγραψε:
Alejandro el mecanico έγραψε:
ξεσαλώστε

Ωραία ε ;; Το ευχαριστήθηκες ; Έκανες close το θέμα και έχασα ολόκληρο edit. Έλεος.

χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα lol! lol! lol! χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα lol! lol! lol! χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα lol! lol! lol! χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα lol! lol! lol! χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 trash talk - Σελίδα 24 919982 χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 5:09 pm

hotdog έγραψε:
jerry έγραψε:

κι απο'δω και περα,θα με βρισκετε στο δρομο μαζι με το σκυλο..

Καλά να σε δω αύριο να κονταροχτυπιέσαι με τους πράσινους και θα πάθω κι άλλο σοκ! Laughing

ουτε που θα καταλαβουν τι τους χτυπησε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 7:35 pm

Μπορεί κάποιος να μου πει σε τί οφελεί το δημόσιο έλλειμα το ότι μειώθηκε ο βασικός μισθός, επειδή μόλις έφαγα και δεν θέλω να δω ειδήσεις?

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 7:56 pm

ωφελεί στο ότι ο κόσμος θα πεθαίνει από την πείνα και έτσι δεν θα χρειάζεται να σπαταλώνται χρήματα στο 'κοινωνικό κράτος' ... Very Happy

αυτό για τις απολύσεις θα διευκολύνει τους επιχειρηματίες, τους οποίους θα πλήτεις εσύ αφού δεν θα έχεις λεφτά να αγοράσεις τίποτα, να ξεφορτώνονται χωρίς πολλά πολλά το προσωπικό, να μην τους τα πρήζουν με αποζημιώσεις και τέτοια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 8:25 pm

Μπράβο ρε astavas!! Οικονομική ανάλυση, όχι μλκιες!!

Για το δημόσιο έλλειμα. Μειώνει η κυβέρνηση του μισθούς και έτσι έχει λιγότερα έξοδα(παπάρια έχει. Τα λεφτά που "κερδίζει" είναι λίγα). Άρα τα έσοδα - έξοδα έχουν μικρότερη διαφορά πλέον (θεωρητικά τουλάχιστον. Στην πράξη χάνει πολλά περισσότερα έτσι γιατί ο κόσμος δεν θα έχει μια και έτσι δεν θα μπορεί να πληρώσει-αγοράσει τίποτα άρα χάνει φόρους και τα σχετικά.) και κάθε χρόνο προστίθενται λιγότερα στο χρέος.

Τα υπόλοιπα στα είπε ο astavas! Very Happy

Ψήνετε θεματάκι με οικονομικά δηλαδή ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 9:36 pm

Ρε συ ρωτάω για τον βασικό στον ιδιωτικό τομέα, τί νόημα έχει να τον ρήξουν?

Καλά αν μου κάνουν νέα σύμβαση με τον νέο βασικό ετοιμάζομαι για βανδαλισμούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:13 pm

έτσι ρε, σπάστα όλα να ουμ! χαχα

hotdog, τι εννοείς με το οικονομικό θεματάκι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:16 pm

να υποθέσω οτι ψήνεσαι να ανοίξουμε θέμα περι οικονομικής κρίσης???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:37 pm

ecatodarcus έγραψε:
να υποθέσω οτι ψήνεσαι να ανοίξουμε θέμα περι οικονομικής κρίσης???

something like that.

Με οικονομικούς όρους και διάφορες απόψεις πάνω στο θέμα..

liliostasi θα έχουν profits οι επιχειρήσεις. Οι εργαζόμενοι θα είναι πιο φτηνοί, πιο ευέλικτοι κτλ άρα θα ενισχυθεί η ανταγωνιστικότητα, θα ανοίξουν νέες και τα σχετικά. Θεωρητικά για τους υποστηρικτές του νεοφιλελευθερισμού! Very Happy

Και μετά τράβα να ζητήσεις αύξηση ή καλύτερους όρους εργασίας. Κλοτσηδόν θα φύγεις.

http://www.vimeo.com/11332160


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 4th Μάης 2010, 10:44 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




trash talk - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: trash talk   trash talk - Σελίδα 24 I_icon_minitime4th Μάης 2010, 10:42 pm

ωραίο θα είναι... ποιος θα τα πει όμως, χαχα... πάντως προσωπικά έχω πάρα πολλές απορίες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
trash talk
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 24 από 42Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Jerry's Trash
» οι 4 γιγαντες του trash στο forum

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Κάψιμοοο!-
Μετάβαση σε: