Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 10:47 pm

Περίμενε λίγο να το σκεφτούμε..Μπορεί να βρούμε άλλο δρόμο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 10:49 pm

Μη μου πούνε για καμία σχεδία...ούτε ο πιο ηλίθιος paladin δε το σκέφτεται αυτό....Razz

Τί εννοείς..??Τι έχεις κατά νου....?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 10:53 pm

Εεεεμ... υποθέτω πως δεν θα έχω πρόβλημα... αν δεν γίνεται αλλιώς. Απλά δεν έχω άλλα ρούχα μαζί μου και νυχτώνει κιόλας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 10:56 pm

Χμμμ τι λες να τα βγάλεις και να τα βάλεις στην άλλη άκρη για να μην βραχούν??

Ναιιι, ναιιι πες ναιιιιι........ου ου ουουο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:00 pm

Μπροστά σας??? Μααα... εγώ είμαι...εε... λέει η Christine και κοκκινίζει πάλι, κοιτώντας το έδαφος. Προφάνως ντρέπεται...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:05 pm

εεεε θα γύρίσουμε όλοι πλάτη και θα δώσεις τα ρούχα σου στον grim που θα περάσει πρώτος το ποτάμι....μετά θα περάσεις εσύ και θα ντυθείς...μετά θα έρθουμε και εμείς....τι λες..?κολύμπι ξέρεις?

Σπόιλερ:

diplomacy -1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:05 pm

The member 'Antonioo' has done the following action : Dices roll

'D20' : 13
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:09 pm

Δεσποινίς μην φοβάστε δεν έχετε λόγο να ντρέπεστε...

ο Maugoth ειναι ορκ και δεν έχει ιδιαίτερη προτίμηση σε Elf. είτε κουνέλι δεί είτε εσάς γυμνή το ίδιο του είναι. παρόλα αυτά θα σας έχει πλάτη και δεν θα βλέπει...
η selpara είναι γυναίκα...
ο Grim σας υπόσχομαι οτι δεν θα κοιτάζει το ίδιο θα κάνω και εγώ.είμαι μοναχός και σήμερα είναι παρασκευή οπότε δεν έχετε λόγο να με φοβάστε!δεν πρόκειται να χαλάσω την νηστεία μου!

τώρα αμα νοιώθετε καλύτερα μπορούμε να βγάλουμε και οι άλλοι τα ρούχα μας...
αν δεν θέλετε περάστε φορωντας τα ρούχα σας και μετά θα ανάψουμε μια φωτιά και θα κάτσετε εκεί για να στεγνώσετε.
πάντως θεωρώ πιο λογικό να βγάλετε τα ρούχα σας. Εξάλλου είναι και μια καλή ευκαιρία για μπάνιο...τόσες μέρες σε εκείνη την τρόγλη δίπλα στα άλογα μπορεί να έχετε κολλήσει και κανά τσιμπούρι ποιός ξέρει που...

Diplomacy +5


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 5th Φεβρουάριος 2010, 11:12 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:09 pm

The member 'ecatodarcus' has done the following action : Dices roll

'D20' : 16
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:19 pm

H Christine σκέφτεται για λίγο...

(diplomacy +5)

edit: δεν έριξε τα ζάρια Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:20 pm

H Christine σκέφτεται για λίγο...

(diplomacy +5)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:20 pm

The member 'astavas' has done the following action : Dices roll

'D20' : 20
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:23 pm

Εμ... ξέρετε... σας εμπιστεύομαι και ευχαριστώ πολύ που με σώσατε αλλά... δεν ξέρω... δεν νομίζω να πρέπει...! λέει η Christine και ανακατεεύει το χώμα στα πόδια της νευρικά, σαν μικρό παιδί, έχοντας κοκκινίσει για τα καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:26 pm

Χαμένος στις σκέψεις για το πως θα περάσουν και τα άλογα μαζί χωρίς να χάσουν χρόνο συνειδητοποιεί ότι ο Eldur και ο Maugoth έχουν πέσει "απειλητικά" πάνω στην Christina και η αμηχανία της είναι ολοφάνερη..


Εε προφανώς πλάκα θα κάνουν οι κύριοι..τελικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι το ιδιαίτερο.Απ' ότι φαίνεται θα χρειαστεί να περάσουμε χωρίς τα άλογα και να συνεχίσουμε με τα πόδια..
Προχωράω εγώ πρώτος. Αν θες έλα μαζί μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:39 pm

Η Christine γνέφει καταφατικά στον Grim και σχεδόν τρέχει προς το νερό, μάλλον ανακουφισμένη που την έβγαλε από τη στιγμή αμηχανίας. Τον περιμένει να μπει πρώτος στο νερό και τον ακολουθεί σε μικρή απόσταση, πατώντας εκεί που πατάει.

Aααχ! κρύοοο! την ακούει να ψιθυρίζει από πίσω του καθώς αρχίζει να τουρτουρίζει. Όπως και πριν, το νερό στη μέση του ποταμού σας φτάνει ως το λαιμό, και η Christine βρέχει και λίγο τα μαλλιά της για να φύγει το χώμα των τελευταίων ημερών, υπομένοντας καρτερικά το κρύο.

Πρώτος βγαίνει στην άλλη άκρη ο Grim και αμέσως μετά αυτή. Βγαίνει γρήγορα και απομακρύνεται από το νερό, προσπαθώντας να κρύψει με τα χέρια της και τα μακριά μαλλιά της ότι μπορεί από το σώμα της, που διαγράφεται καθαρά μέσα από το μουσκεμένο της φόρεμα. (ahem, σταματάω εδώ, φαντάζεστε τα υπόλοιπα - κάνει κ κρύο όπως προαναφέραμεSmile)

Τα δόντια της τρίζουν από το κρύο κάνοντας αρκετό θόρυβο, και γυρίζει στον Grim:

Μμμ-μήπως έχεις κκ -κάτι να σκεπαστώ? Και τη φωτιά που λέγατε? Έπρεπε τελικά να τα βγάλω η χαζή τα ρούχα μου! λέει και προσπαθεί να του ρίξει με δυσκολία ένα χαμόγελο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:44 pm

έλα πάμε παιδιά! γυρίζει και λέει στον Maugoth και την Selpara...
Maugoth πάρε και τον F

αλογά μου να στε καλά! είστε ελεύθερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:47 pm

Ο Maugoth αρπάζει τον F και τον βάζει μέσα στο ποτάμι μιας και χωρίς την πανοπλία επέπλεε σαν κούτσουρο...μπαίνει και αυτός με τη σειρά του στο ποτάμι ξεπλένοντας ταυτόχρονα τα αίματα από πάνω του.....λαμπίκο έγινε....φθάνει στην πέρα όχθη.
Πετάει τον F στην άκρη....και κοιτάει την Christine..

Εγώ σου είπα να τα βγάλεις...αα δε μ' άκουσες....
Σπόιλερ:


Έχετε κουράγιο να συνεχίσουμε ή να κατασκηνώσουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime5th Φεβρουάριος 2010, 11:52 pm

Αμάν πια ρε Maugoth!! Γυναίκα είναι!
Για το καλό σου, σου το είπα..είπαμε είσαι ασφαλής αλλά σε λογικά πλαίσια!!Καταλαβαίνεις ότι δεν θα ήταν το κατάλληλο μέρος να είσαι...γυμνή!
Μπορούμε να ανάψουμε φωτιά ή δες αν υπάρχει κάτι στεγνό από τον F να φορέσεις προσωρινά!!Δεν ξέρω αν μπορεί η Selpara να σου δώσει τίποτα..Καλύτερα να την ρωτήσεις την ίδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:02 am

Μμμ, απ'ότι βλέπω και αυτός (και κουνάει το κεφάλι προς τον F) είναι μούσκεμα πλέον... όπως και όλοι σας. Σ' ευχαριστώ Grim αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να περιμένω τη φωτιά για να στεγνώσω... λέει η κοπέλα και προσπαθεί να καλυφθεί καλύτερα από τον αδιάκριτο Maugoth...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:05 am

Φυσικά πως να μην είναι μούσκεμα έτσι όπως τον κράταγε ο maugoth..

Κατασκηνώνουμε στο ίδιο σημείο με εχθές?Πρέπει να ζεσταθούμε κιόλας..


Κινείται προς την μεριά που είχαν κατασκηνώσει την προηγούμενη μέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:23 am

Survival check (+0)



Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 6th Φεβρουάριος 2010, 12:24 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:23 am

The member 'hotdog' has done the following action : Dices roll

'D20' : 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:27 am

Σπόιλερ:

survival check (+2)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 12:27 am

The member 'Antonioo' has done the following action : Dices roll

'D20' : 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 14 I_icon_minitime6th Φεβρουάριος 2010, 9:11 am

survival check
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 14 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: