Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 11:31 pm

Αφού ξημέρωσε μαζεύει ο Grim τον εξοπλισμό του και τα λάφυρα και πάει να σηκώσει τους άλλους..
Πρώτα πάει στον maugoth..όμως ο maugoth έλειπε και έτσι ο Grim άρχισε να σκέφτεται τα χειρότερα!
Προχωράει για να ξυπνήσει τους υπόλοιπους..
Πάει Eldur, Selpara και Aloha και τους ξυπνάει..


Κατεβαίνω κάτω..Προσπαθώ αθόρυβα(παπάρια!!) για να μην τραβήξω την προσοχή και ελέγχω αν υπάρχει κανείς εκεί(μην ξεχνάμε ότι υποτίθεται ότι δεν ξέρω που είναι ο maugoth..

move silently (+3)
spot (+2)

Αν είναι υπερβολή ή δεν είναι σωστό απλά αγνοήστε τα! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 18th Φεβρουάριος 2010, 11:31 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 11:31 pm

The member 'hotdog' has done the following action : Dices roll

#1 'D20' : 2

--------------------------------

#2 'D20' : 9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 11:43 pm

Ντοθπ ντουπ κρααααακ ντουπ ... ο Maugoth ακούει κάποιον να κατεβάινει τις σκάλες.

Α, καλημέρ και σε σένα! λέει στον Grim o πανδοχέας. Γυρίζει στον Μaugoth:
Που λες, έχ μαγαζιά στην πλατεία στου κέντρου, δεν τα χτ δει τόσο καιρό? λέει καθώς μαζέυει το άδειο ποτηρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime18th Φεβρουάριος 2010, 11:57 pm

Υποθέτω ότι δεν βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο με το ταπεινό spot!

Μα σκαλιά είναι αυτά???Πως να κατεβώ αθόρυβα έτσι? Evil or Very Mad

Καλημέρα..Βάλε να πιω κάτι και σε μένα..

Στον maugoth..

Εδώ είσαι εσύ και με τρόμαξες?


Πηγαίνει κοντά στον πανδοχέα και κάθεται δίπλα στον maugoth..

Μήπως είδες να μας γύρευε κανένας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 12:35 am

Μπα όχι... όλα φυσιολογικά σήμερα όπως και κάθε μέρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 8:40 am

Ευχαριστώ φίλε μου.

Maugoth θα είμαι πάνω.


Αφού έχει πιει ότι του σέρβιρε, πάει πάνω στους άλλους..


Προς όλους

Θα πάμε όλοι μαζί ή ένας για πούλημα και αγορές? Εγώ λέω ας πάμε όλοι και μετά ρωτάμε και φεύγουμε κατευθείαν για αλλού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 10:57 am

Πάμε όλοι μαζί για να δούμε αν υπάρχει και κάτι που μας ενδιαφέρει για αγορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 10:58 am

*Σορρυ για την απουσια χτες...*

Ο Αλοχα σηκωνεται με εναν απιστευτο πονοκεφαλο...ισα ισα που κοιμηθηκε απο την ανησυχια του ολο το βραδυ και ταυτοχρονα ειναι εκνευρισμενος με ολη αυτη την καθυστερηση...

Ειναι ολοι τους τοσο απερισκεπτοι...τουλαχιστον ειμαι ακομα ζωντανος..πρεπει να μαθω ομως πως εχει η κατασταση στο χωριο...

σκεφτεται και συγκεντρωνει τη σκεψη του στον συντροφο του...

Αmadla(=δυναμη σε αφρικανικη διαλεκτο), βγες και τσεκαρε το χωριο για οτιδηποτε ασυνηθιστο και επικοινωνησε τηλεπαθητικα μαζι μου οτι και να αντιληφθεις

σκεφτεται χωρις να κινησει τα χειλη του ο Aloha ενω παρατηρει ηδη τον συντροφο του να σκαρφαλωνει στο παραθυρο και σε μια στιγμη να χανεται...

Θα ειναι δυσκολο να φτασουμε στα ερειπια απαρατηρητοι...και ακομη πιο δυσκολο να τους κανω να με εμπιστευτουν

σκεφτεται ενω περνα στην πλατη του το σακιδιο του και κατευθυνεται προς τη κεντρικη αιθουσα του πανδοχειου. Κατεβαινει τα σκαλια και το ματι του πεφτει ατον Grim, τον Eldur και τον Maugoth.

Καλημερα. βλεπω οτι ξυπνησατε,που ειναι οι αλλοι?ειμαστε ετοιμοι να φυγουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 12:26 pm

Απευθύνεται στον aloha
Καλήμερα και σε σένα.Αποφασίσαμε να πάμε όλοι μαζί στην αγορά και μετά φεύγουμε.
Λοιπόν..Πηγαίνουμε?


Σιγά σιγά κατευθύνομαι προς την έξοδο. Ο πανδοχέας είπε ότι δεν είδε κάποια κίνηση οπότε πηγαίνω like maugoth!! tongue

Αν και η Selpara δεν έχει πει τίποτα(δεν το συνηθίζει άλλωστε) υποθέτω ότι είναι μαζί μας.


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime19th Φεβρουάριος 2010, 1:42 pm

Ακολουθει και ο Αλοχα...
Αν αντιληφθει τιποτα ο Amadla astavas γραψτο, αλλιως γυρναει σε εμενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime20th Φεβρουάριος 2010, 4:33 pm

Ο Amadla δεν αντιλαμβάνεται κάποιο πιθανό κίνδυνο.

Κατευθύνεστε προς την πλατεία του χωριού, όπου και υπάρχουν ένα blacksmithάδικο (μαγαζί με όπλα και πανοπλίες), ένα παντοπωλείο (με εξοπλισμό κάθε είδους) και μια μικρή εκκλησία (όπου πιθανότατα θα βρείτε potions).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime20th Φεβρουάριος 2010, 4:42 pm

παιζει να βρουμε εκεινη την ωραια πετρα για raise dead?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime20th Φεβρουάριος 2010, 8:35 pm

% titanokati αυτά μην τα γράφεις εδώ ρε.. %


Πηγαίνουμε στο blacksmith..


Γεια σας!Τι κάνετε?
Έχω μερικά καλά κομμάτια να σας πουλήσω αν ενδιαφέρεστε..Για ρίξτε μια ματιά!

1 bastard sword
1 splint mail
1 dagger
2 club
1 studded leather armor
1 javelin

Πόσο τα αγοράζετε?

Επίσης τι πουλάτε?
(η ερώτηση γίνεται για να ξέρουμε τι έχει..αν θέλει κάποιος να αγοράσει κάτι το λέει..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime20th Φεβρουάριος 2010, 11:36 pm

Εσείς δεν είστε που βοηθήσατε το δήμαρχό μας? λέει νάνος blacksmith.

Για να τα δω από κοντά... χμμ... λέει καθώς σκέφτεται και τρίβει την τεράστια γενειάδα του.

Για σας θα τα πάρω για 200 χρυσά! Χοχοχοχο! Δεν θα βρείτε αλλού καλύτερη προσφορά!

Αν ψάχνετε για καλά όπλα να αγοράσετε, είστε στο σωστό μέρος. Δεν θα βρείτε άλλον εδώ κοντά που να τα φτιάχνει τόσο καλοζυγισμένα και σε τόση ποικιλία. Δείτε, δείτε! λέει και πιάνει ένα morning star από το ράφι, το περιστρέφει 2-3 φορές με χάρη και σας δείχνει την λεπτομέρεια στη λαβή και τα καρφιά.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime21st Φεβρουάριος 2010, 4:49 pm

Ναι εμείς βοηθήσαμε τον δήμαρχο! Μεγάλωσε η φήμη μας!!

200 χρυσά ε? Θα τα δεχτούμε φυσικά!

Εγώ θα ήθελα μερικά βέλη..



Ρε δώσε μου από τα απλά βέλη(20)!Τα άλλα είναι ακριβά! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 8:40 am

Πολύ ευχαρίστως! λέει και κάνετε τη συναλλαγή.

Τίποτε άλλο?

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 9:21 pm

Μπα όχι..ευχαριστούμε!

Πάμε στο άλλο μαγαζί με τα γενικά..

Γεια σας! Μήπως έχετε φαγητό για το δρόμο?


10 rations, 5 πυρσούς θα πάρω(για να τα έχω!Μια και καλή!)..Δεν έχει πει κανείς τίποτα οπότε να υποθέσω πως δεν θέλουν?
Αν προτείνετε(ασταβας,κικ_με) να πάρω τίποτα άλλο που δεν πήρα στον βασικό εξοπλισμό στην αρχή πείτε το να το πάρω τώρα.(θυμίζω έχω μόνο υπνόσακο)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 22nd Φεβρουάριος 2010, 11:11 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 9:28 pm

χμμμ ναι και εγώ θα πάρω άλλα 7 rations για το δρόμο...
ίσως και ένα καλάμι για ψάρεμα, 2 πυρσούς(αν δεν έχω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 10:53 pm

Βεβαίως, και τι θα λέγατε για σχοινί? Δαυλούς? Έχω και μερικές ειδικές 'ουσίες', πολύ χρήσιμες για κάθε έναν που ταξιδεύει! λέει ο πωλητής και σας δείχνει ένα πάγκο με alchemist fire, acid, smokesticks κτλ. Σας δίνει και τα rations, torches.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:33 pm

Καθώς οι υπόλοιποι βλέπουν το εμπόρευμα(!)..

Μήπως μπορείτε να μου πείτε προς τα που είναι η πιο κοντινή πόλη?Κάποια...ήσυχη πόλη!


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:40 pm

Η πιο κοντινή πόλη ε? Αυτή θα είναι η Pernsmouth, θα τη βρείτε ακολουθώντας το δρόμο προς τα νότια. Δεν είναι πολύ μακριά, πρέπει να είναι 5-6 μέρες δρόμος. Είναι μεγαλούτσικη επειδή βρίσκεται και σχετικά κοντά στη μητρόπολη. Θα ταξιδέψετε εκεί για κάποια δουλειά?

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:43 pm

health potions έχετε??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:46 pm

A, αυτά καλύτερα να ρωτήσετε τους ιερείς του Pelor στο ναό απέναντι. Συνήθως αγοράζω απο αυτούς και πουλάω αλλά αυτή τη στιγμή μου χουν τελειώσει. Δεν έχουν και μεγάλη ζήτηση λόγω κόστους βλέπετε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:47 pm

Ναι περίπου..πάμε να βρούμε καμιά καλύτερη δουλειά με καλές αμοιβές. Εδώ δεν έχει πολλά πράγματα.. προσπαθώντας να αποφύγει την απάντηση..

Κοντά στην μητρόπολη ε? Κάποια άλλη επιλογή? Βόρια ερημιά?..δεν του αρέσει στην σκέψη αυτό του grim αν και αμφιταλαντεύεται καθώς η λογική του λέει πως σε μια μεγάλη πόλη θα τους βρουν πιο εύκολα..ο μόνος που τους "προδίδει" είναι ο aloha που τον γνωρίζουν και φυσικά οι επιφυλάξεις για τους σκοπούς του aloha είναι ακόμα εδώ!


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Campaign I - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Campaign I   Campaign I - Σελίδα 22 I_icon_minitime22nd Φεβρουάριος 2010, 11:52 pm

Βόρεια είναι τα βουνά των νάνων, όπου έχουν και την πόλη τους, την Ironsgate. Βέβαια δεν ξέρω γιατί να θέλει κανείς να πάει εκεί, εκτός του ότι δεν φημίζονται για τη φιλοξενία τους, είναι και πολύ δύσκολο να φτάσει κανείς εκεί, ακόμα και αν έχει βρει οδηγό. Είναι αρκετα δυσβατα βλέπετε. Πάντως ανά περιόδους μας φέρνουν έμποροι ορυκτά και μέταλλα που έχουν σε αφθονία εκεί πέρα.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 22 από 23Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» OOC - Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: