Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 OOC - Campaign I

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 3:04 pm

chriszax έγραψε:
ουτε καν
το spot ειναι για να δεις κατι που σου κρυβεται. για να ακολουθησεις ιχνη ειναι ρητα και ξεκαθαρα survival( και το feat track)
έχεις απόλυτο δίκιο ... συγνώμη που ανακατεύτηκα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 3:09 pm

οχι ρε, καθε παρατηρηση δεκτη, απλως εδω ειχες αδικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 3:18 pm

τι ζάρι πρέπει να ρίξουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 3:22 pm

3 20πλευρα εκαστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 3:22 pm

θα ξημερώσουμε.....γίνεται αυτό??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 5:48 pm

λετε να κοιμηθουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 5:50 pm

εγώ ναι! κατασκηνώνουμε και βλέπουμε το πρωί.κρατάμε και σκοπιά μην μας την πέσουν όση ώρα θα κοιμόμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 5:59 pm

βοηθειστε κι εσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:15 pm

δεν έχετε rations για φαι?

δώστε μου όταν αποφασίσετε τη σειρά της σκοπιάς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:17 pm

criszax γτ ρίξαμε survival check αφου την πέφτουμε για ύπνο??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:23 pm

εχω rations για 2,εφτιαξα ενα προχειρο καταφυγιο( με survival 10) βρηκα φαι για μενα και ο antoniioo για τον εαυτο του. οποιος δε θελει να με πληρωσει για το φαι, καλα θα κανε να ψαξει.
σειρα αλφαβητικη.
ετοιμαζω τα εξης:
guidane*2
detect magic
protection from evil
cure light wounds
doom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:26 pm

τι είναι τα rations....??τι είναι όλα αυτά που ετοιμάζεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:32 pm

προμηθειες και μαγικα αντιστοιχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 6:38 pm

έχω και εγω ration πάντως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 7:59 pm

Ρε σεις ρίχνουμε πάλι ζάρι για survival και άμα πάει καλά, βρίσκουμε φαί και καταφύγιο?Αυτό κατάλαβα..O antonioo που έριξε καλύτερη ζαριά φτιάχνει καλύτερο καταφύγιο?

To bedroll που έχω χρησιμεύει σε κάτι τώρα?
Rations έχω και εγώ..

Πείτε μια σειρά σκοπιάς.
Ας πούμε Selpara, Eldur, Grim και Maugoth(να έχει ξημερώσει λίγο γιατί δεν πρόκειται να βλέπει ούτε στα 10 χιλιοστά!! Razz )!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 8:37 pm

γενικα εισαι μεσα.
ομως αρχικα διαλεγουμε ποιος θα ασχοληθει με το καταφυγιο και οι υπολοιποι βοηθουν
με 10 συνολο( τωρα ειχαμε +3(το bonus μου)+7(ζαρια)+2+2(επειδη φερατε πανω απο10)=14)
εχεις καταφυγιο και 1 μεριδα φαι-νερο, ενω με καθε παραπανω +2 εχεις αλλη μια μεριδα φαγητο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime10th Ιανουάριος 2010, 11:36 pm

hotdog έγραψε:
Ρε σεις ρίχνουμε πάλι ζάρι για survival και άμα πάει καλά, βρίσκουμε φαί και καταφύγιο?Αυτό κατάλαβα..O antonioo που έριξε καλύτερη ζαριά φτιάχνει καλύτερο καταφύγιο?

To bedroll που έχω χρησιμεύει σε κάτι τώρα?
Rations έχω και εγώ..
Στο bedroll κοιμάστε υποτίθεται.
Μπορείτε να φάτε rations αντι να ψάξετε για φαί.
Μπορείτε στο μέλλον να κουβαλάτε και μια σκηνή για να μη στήνετε καταφύγια κτλ...
Παράθεση :

Πείτε μια σειρά σκοπιάς.
Ας πούμε Selpara, Eldur, Grim και Maugoth(να έχει ξημερώσει λίγο γιατί δεν πρόκειται να βλέπει ούτε στα 10 χιλιοστά!! Razz )!!!

Να κρατήσω αυτή τη σειρά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:01 am

μπα μιας και βλέπω βάλω εμένα 1ο ή 2ο.....λογικά grim μετά και ακολουθούν οι άλλοι 2 όπως νάνε...τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:07 am

Προσπαθώντας να προλάβω κάποιες απορίες (διαβάστε κ κεφάλαιο Combat στο βιβλίο)

Combat
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:11 am

ρε εγώ μπορώ να ρίξω τώρα το survival ή έχασα την σειρά μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:12 am

α και κάτι άλλο εγώ γιατί δεν βλέπω??ο grim που είναι ξωτικό δεν θα έπρεπε να βλέπει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:15 am

καλά, δεν πειράζει, ρίξε αν θες αλλά αν έχεις bedroll και rations είσαι κομπλέ. δεν είναι τόσο αντίξοες οι συνθήκες, σαν free-camping δες το! Very Happy

edit: τα ξωτικά έχουν Low Light Vision (βλέπουν τη διπλάσια απόσταση από τον άνθρωπο σε χαμηλό φωτισμό χωρίς πρόβλημα) ενώ

τα half-orc έχουν Darkvision (βλέπουν στο πλήρες σκοτάδι ασπρόμαυρα χωρίς πρόβλημα σε απόσταση 60 ft)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:24 am

που το βλέπω αν έχω αυτά που λές, το bedroll και το rations?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:28 am

είναι αντικείμενα που έγραψες στο character sheet ότι τα έχεις...εγω από το phb έβαλα ότι έλεγε για το class μου....αν δεν τα έχεις βάλει δε ξέρω τι γίνεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

OOC - Campaign I - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: OOC - Campaign I   OOC - Campaign I - Σελίδα 6 I_icon_minitime11th Ιανουάριος 2010, 12:37 am

α δεν είναι skills.
πάω για νάνι είμαι κομμάτια. άντε δεν σε έκανα ακόμα Pelantonioo αλλά θα σε κάνω!!!μουχαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
OOC - Campaign I
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Campaign I
» dnd test campaign i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Παιχνίδια - Χιούμορ :: DnD :: παιχνίδια σε εξέλιξη-
Μετάβαση σε: