Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προτάσεις βελτίωσης

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 7:17 pm

Την πρώτη επιλογή και ξερό ψωμί!!! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 7:17 pm

έφτιαξα μια που είναι δίπλα στις άλλες.
πάντως δεν φταίω εγώ εσείς το προτίνατε....χαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 7:19 pm

ecatodarcus έγραψε:
έφτιαξα μια που είναι δίπλα στις άλλες.
πάντως δεν φταίω εγώ εσείς το προτίνατε....χαχα

Δε λες που μας έφτιαξες το κέφι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 8:06 pm

προτεινω να φτιαξουν οποιοι θελουν τα δικα τους logo και να τα στειλουν στους διαχειριστες,και μετα αυτοι ας τα βαλουν οπου θελουν...(ε...οχι εκει που σας παει το μυαλο... Twisted Evil )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 10:52 pm

μια ακομη προταση ,να προστεθει ενδειξει online-offline χρηστη ,ωστε να ξερουμε ποιοι ειναι μεσα και να μην χρειαζεται να τους ψαχνουμε κατω κατω...θα επανερθω δρυμιτερος αυριο μετα τον γκαρουτσο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 10:57 pm

η το staff ειναι υπερβολικα γρηγορο, η αυτο γινεται ηδη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:06 pm

γίνεται ήδη!χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:08 pm

Ναι αλλά προφανώς εννοούσε να φαίνεται δίπλα από το όνομα..χωρίς να χρειάζεται να μπει στο προφίλ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:10 pm

Φαίνεται κάτω από την υπογραφή (ONLINE)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:14 pm

Μενελάειον έγραψε:
Φαίνεται κάτω από την υπογραφή (ONLINE)

ουπς μου ξέφυγε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:29 pm

a ok ειτσε πολυ γρηγοροι εσεις!!!μπραβο!


και για να παμε σε πιο προχωρημενα πραγματα προτεινω να αποφασιτουν ποινες απο τους διαχειρηστες προς οσους δεν συμορφωνονται με τους κανονες λειτουργειας του φορουμ(εαν υπαρχουν!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:31 pm

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 740882
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:33 pm

το ειπα λιγο πιο κομψα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:52 pm

κοίτα κάποιο βασικοί κανόνες "συμπεριφοράς" είναι εδώ.
Αν γράψει κάποιος με greeklish δεν μπορώ να τον κάνω ban, δεν είμαι ο μπαμπούλας. θα του στείλω ένα pm, αν ξαναγράψει θα του ξαναστείλω, αν ξαναγράψει θα του κάνω ένα edit που θα γράφει από κάτω "σε παρακαλώ μην γράφεις σε greeklish" άντε να του τα βάλω και σε spoiler τα μνμ του (και αυτά όχι όταν το κάνει μια στο τόσο, άρα κατα λάθος λόγω συνήθειας, αλλά όταν το κάνει συνέχεια)
αν πάλι πετάξει και μια βρισιά χύμα(πχ μ@λ@κ@ αντί για μ@λ@κ@) εντάξει δεν χάθηκε και ο κόσμος. το θέμα με τις βρισιές είναι οτι κάποιοι παραπονοιούνται και αφού είναι γραπτός λόγος και μπορεί να αποφευχθεί καλό είναι να αποφευχθεί η αθυροστομία(που τη θυμήθηκα τη λέξη Very Happy ). δεν έχει κανόνες, με την αυστηρή έννοια το φόρουμ, πέραν από αυτούς που υπάρχουν στην καθημερινή ζωή. έτσι και αλλιώς φόρουμ λέγεται (forum=αρχαία ρωμαική αγορά) όχι barrack(=στρατόπεδο) . tongue

edit το αυτόματο censoring δουλεύει!χαχα!το μ@λ@κ@$ με α όχι με @
edit σπαστικό πάλι με έκανα edit αυτόματα.κατάλαβες τι λέω υποθέτω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime27th Ιανουάριος 2010, 11:59 pm

α ξέχασα να πώ οτι η μόνη περίπτωση είναι που κάποιος βρίσει άλλον συνέχεια.τότε τρώς ban για 2 μέρες.
νομίζω λογικό είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:55 am

ecatodarcus έγραψε:
α ξέχασα να πώ οτι η μόνη περίπτωση είναι που κάποιος βρίσει άλλον συνέχεια.τότε τρώς ban για 2 μέρες.
νομίζω λιγό είναι

Σου έφαγα ένα ο και στη θέση του κ έβαλα το γ

Καλό ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime28th Ιανουάριος 2010, 12:56 am

ecatodarcus έγραψε:
όχι barrack(=στρατόπεδο)

barracks forum ?

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Να μπορούν τα απλά μέλη να διαγράφουν ή να αλλάζουν τα ποστς τους   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime29th Ιανουάριος 2010, 12:47 pm

Πρώτη φορά μου τυχαίνει σε φορουμ να μην μοπορώ να κάνω edit στα παλια posts μου!!!

παιδία το θεωρω απαράδεκτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime29th Ιανουάριος 2010, 12:53 pm

yannismc έγραψε:
Πρώτη φορά μου τυχαίνει σε φορουμ να μην μοπορώ να κάνω edit στα παλια posts μου!!!
Εμ μπορείς ... απλά ίσως όχι σε συγκεκριμένα topics! Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime29th Ιανουάριος 2010, 1:07 pm

γιατί?

τι διαφορά έχουν αυτά τα τοπικς?

εγώ σδεν έγραψα τη μ@λ@κ!@? γιατί να μην την αλλάξω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime29th Ιανουάριος 2010, 1:29 pm

Διόρθωση:
Έχεις περιθώριο 1 ημέρα για το edit.
Μετά δεν υπάρχει πια η επιλογή.

Πιστεύω είναι λογικό. Άλλο να διορθώσεις κάτι ψιλό που έκανες λάθος στο αρχικό post
και άλλο να πας 3 μέρες μετά και να το αλλάξεις. Αλλάζει η ροή της συζήτησης μετά και
θα γίνουν μπερδέματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime30th Ιανουάριος 2010, 2:35 pm

Είναι λίγο φασιστικό, αλλά και ο άλλος θα πρέπει να έχει την σοβαρότητα να μην κάνει κάτι τέτοιο για τους λόγους που είπες.

Αγαπητέ Γιάννη
δυστυχώς το forum είναι δωρεάν, και αυτό αγαπητέ μας περιορίζει στις δυνατότητες που έχουμε. Έχεις δίκιο πάντως. Κάποιες φορές αυτό που γράφει κανείς, δεν ακούγεται ωραία και αποφασίζει να αλλάξει τη σύνταξη, όχι αυτό που ήθελε να πεί. Μπορούμε όμως να κάνουμε έρανο. Να δίνει ο καθένας μας 1 € για δυο-τρεις μήνες και μετά να αγοράσουμε ένα φόρουμ που θα είναι κορυφή! Μπορούμε να το βάλουμε ψηφοφορία έστω και για πλάκα.

Ευτύχημα είναι το ότι είναι δωρεάν, δυστύχημα το ότι δεν μπορούμε να κάνουμε ό,τι θέλουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime30th Ιανουάριος 2010, 2:39 pm

Spyros έγραψε:
Διόρθωση:
Έχεις περιθώριο 1 ημέρα για το edit.
Μετά δεν υπάρχει πια η επιλογή.

Πιστεύω είναι λογικό. Άλλο να διορθώσεις κάτι ψιλό που έκανες λάθος στο αρχικό post
και άλλο να πας 3 μέρες μετά και να το αλλάξεις. Αλλάζει η ροή της συζήτησης μετά και
θα γίνουν μπερδέματα.

Και εμένα μου φαίνεται λογικό να ισχύει αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime30th Ιανουάριος 2010, 3:13 pm

φασιστικό???
οκ...
όλα τα έχω ακούσει πλέον.
μάλλον δεν ξέρουμε τι είναι φασισμός και τι όχι σε αυτή τη χώρα.
έχουμε μια ολόκληρη μέρα να αποφασίσουμε αν αυτό που γράψαμε είναι αυτό που θέλαμε να πούμε.
ήμαρτον ρε παιδιά.
θέλετε να αλλάξει αυτό?
απλά επειδή έχω αρχήσει να εκνευρίζομαι προτίνω να φτιάξουμε και ένα άλλο τοπικ οπού εκεί θα κράζεται τους admin
έφτιαξα αυτό το τόπικ για να ακούω προτάσεις, ξέροντας οτι δεν είμαι τέλειος για να τα κάνω όλα σωστά, και όσο περνάει καιρός αντί για προτάσεις ακούω κράξιμο.
απαράδεκτο λέει ο yiannismc λές και μπήκε το όριο 1 μέρας για να του την σπάσουμε.
ήμαρτον.λίγη κατανόηση.είμαστε 4 άτομα.4 συμφοιτητές σας. Θα μπορούσαμε να πούμε "το φόρουμ έτσι μας αρέσει/βολεύει και έτσι θα είναι" και να μην τρώμε τον χρόνο μας προσπαθώντας να υλοποιήσουμε τις προτάσεις σας(και εμείς έχουμε διάβασμα) . Αλλά είπαμε "το φόρουμ πρέπει να βολεύει όσο περισσότερο γίνεται τον καθένα χρήστη" και γιαυτό φτιάξαμε αυτό το τόπικ. και τώρα φθάσαμε να ακούμε οτι είναι φασισμός να μην μπορείς μετά από μια μέρα να κάνεις edit και οτι είναι απαράδεκτο να μην γίνεται κάτι όπως ακριβώς το θέλει/νομίζει σωστό κάποιος-λές και πληρώνομαι εγώ για να ικανοποιώ τον καθένα.
=========================================================
και να φέρω ένα παράδειγμα βάσει του οποίου νομίζω οτι δεν πρέπει να γίνεται edit μετά από μια μέρα.
γράφω έναν τύπο λάθος.από κάτω ακολουθούν 20πόστς.μετά από 2 μέρες καταλαβαίνω οτι ο τύπος είναι λάθος.πάω και κάνω edit.και κανείς δεν βλέπει την διόρθωση, γιατί πολύ απλά κανείς μα κανείς δεν διαβάζει ένα τόπικ που παρακολουθεί από την αρχή.

πέστε μου μια περίπτωση, εσείς που λέτε οτι δεν είναι σωστό, που μετά από 1 μέρα είναι χρήσιμο να κάνεις edit, και όχι να κάνεις νέο post.
==========================================================
θέλετε να αλλάξει ο χρόνος?
γίνεται?
εύκολα ή δύσκολα γίνεται.
==========================================================
και δεν θα με ενόχλούσε να γράφατε
->"δεν μπορώ να κάνω edit ένα παλιό μου πόστ, ξέρετε γιατί?"
θα απαντούσε ο Spyros γιαυτό και γιαυτό το λόγο
και να λέγατε μετά
->"μήπως γίνεται αυτό να αλλάξει"
και θα σου ελεγά μετά
->"ναι .αν θέλετε να το πάμε σε ψηφοφορία"

αλλά όχι ρε παιδιά "απαράδεκτο" ο ένας, και φασισμός ο άλλος.
δεν είμαστε δούλοι για να δίνετε διαταγές.
ούτε υπάλληλοι σας για να μας κρίνετε ως απαράδεκτους.
συνάδελφοι είμαστε.
ούτε είπαμε οτι τα κάνουμε όλα σωστά, γιαυτό και η ύπαρξη αυτού του τόπικ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 10 I_icon_minitime30th Ιανουάριος 2010, 3:30 pm

ecatodarcus έγραψε:
...
δεν μπορω να καταλαβω αν εχεις δικιο η κολλας στη διατυπωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτάσεις βελτίωσης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Που μπορώ να γράψω τις προτάσεις μου για το forum?
» Προορισμοί για Διακοπές 2010!!!Προτάσεις...
» Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs-
Μετάβαση σε: