Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προτάσεις βελτίωσης

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime18th Ιούνιος 2010, 12:34 pm

στεγνή αντιγραφή να έχετε μία πορτοκαλί και μία μπλε ομάδα χρηστών

αποκαίδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime18th Ιούνιος 2010, 12:40 pm

χεχε, σωστος.
αφηστε το , θελω να νοιθω αποκαιδι, λιτσερι, αποπαιδι καρβουνο, κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime18th Ιούνιος 2010, 1:05 pm

rethymniakos asteras έγραψε:
στεγνή αντιγραφή να έχετε μία πορτοκαλί και μία μπλε ομάδα χρηστών

αποκαίδια
; γιατί το λες αυτό ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime18th Ιούνιος 2010, 1:51 pm

Alejandro el mecanico έγραψε:
rethymniakos asteras έγραψε:
στεγνή αντιγραφή να έχετε μία πορτοκαλί και μία μπλε ομάδα χρηστών

αποκαίδια
; γιατί το λες αυτό ;

Τι ρωτάς..
Ο ρεθυμνιώτης μιλάει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime18th Ιούνιος 2010, 2:04 pm

μπορεί κανείς να βγάλει την ανακοίνωση που αφορά στη χθεσινή απεργία?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime23rd Ιούνιος 2010, 9:07 pm

οποιος χαλασε το forum να το ξαναφτιαξει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime23rd Ιούνιος 2010, 9:09 pm

Suspect Suspect

τι εννοεις ''το χαλασε''?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime23rd Ιούνιος 2010, 9:29 pm

και όποιος το πήρε να το φέρει πίσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime23rd Ιούνιος 2010, 9:57 pm

η να δηλωσει την εξαφανιση στην αστυνομια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime30th Ιούνιος 2010, 8:07 pm

''24ωρο χειροφρενο των εργαζομενων της ΕΘΕΛ..''

για το χρωμα,βρειτε τα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime11th Ιούλιος 2010, 2:21 pm

μονο σ'εμενα,δεν την παλευει καστανο το forum?

δε φορτωνει καποιες εικονες οπως πχ αυτες στο navigation bar..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime11th Ιούλιος 2010, 2:22 pm

οχι και σε μένα το κάνει. αλλά πρέπει να είναι η σύνδεσή μου γιατί δεν φορτώνει καμία σελίδα καλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime11th Ιούλιος 2010, 2:23 pm

μεταξυ μας,το forum φταιει..

τις αλλες σελιδες μου τις φορτωνει μια χαρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime11th Ιούλιος 2010, 2:24 pm

ξέρω εγώ...
μπορεί να φταίει και το φόρουμ. εγώ πάντως έχω θέμα και με τις άλλες σελίδες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime29th Αυγουστός 2010, 4:00 pm

Αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να κάνω μια πρόταση.

Πιστεύω ότι θα εξυπηρετούμασταν όλοι καλύτερα αν στην ενότητα των μαθημάτων ύπηρχε κάπου η δυνατότητα να γράφουμε απόψεις για το κάθε μαθημα στο
-Τι απαιτήσεις έχει (εργασία/εργαστηρια)
-Πόσο δύσκολο θεωρείται
-Πως περνιέται(παρακολούθηση-βοηθηματα, κλπ)

Και αυτό χωριστά από την κουβέντα "πως λύνεται το τάδε θέμα", "πότε έχουμε εργαστήριο", κλπ που είναι χύμα στις συζητήσεις των μαθημάτων. Πρέπει να μπορούμε να κατατοπίστουμε με κάθε μάθημα για να ξέρουμε να οργανώνουμε το πρόγραμμά μας ανάλογα.

π.χ. αν εγώ είμαι τρίτο έτος και δεν έχω ασχοληθεί με Ια, στροβιλα ατμούς και σχέδιο πρέπει να ξέρω ότι είναι αδύνατον να τα περάσω όλα μαζί αν τώρα μόλις αρχίσα να στρώνομαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime29th Αυγουστός 2010, 4:20 pm

το σκεφτηκα κι εγω. το θεμα ειναι οτι αυτο ειναι υποκειμενικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime29th Αυγουστός 2010, 5:13 pm

βσκ για αυτό τον λόγο φτιάξαμε τις ανακοινώσεις. πάντως κ αυτό που λες είναι πολύ καλή ιδέα. αν κ ίσως θα έπρεπε πρώτα να καθαριστούν από τα σπαμ που υπάρχουν σε αρκετά μαθήματα ....

ίσως από τα ποστς που έχουν γίνει ήδη κάποιος να διαλέξει τα καλά κ να τα συγκεντρώσει σε μια ξεχωριστή ενότητα που θα μπορούσαμε πχ να την λέμε γενική παρουσίαση των μαθημάτων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime30th Αυγουστός 2010, 3:46 pm

titanomegistoterastios-mecheng respect γι αυτό που φτιάξατε για τα μαθήματα! αν και δεν μ αρέσει, ή μάλλον μ απογοητεύει, το γεγονός ότι χρωστάω ακόμα μαθήματα με χαμηλά μιλικωστό(-ά)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime30th Αυγουστός 2010, 3:49 pm

πραγματικά πολύ καλό!!!συνεχίστε την καλή δουλειά!!!!θα προσπαθήσω να γράψω και εγώ για κάποια και θα τα βάλω από κάτω σε άλλο πόστ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime30th Αυγουστός 2010, 3:52 pm

fakek έγραψε:
titanomegistoterastios-mecheng respect γι αυτό που φτιάξατε για τα μαθήματα! αν και δεν μ αρέσει, ή μάλλον μ απογοητεύει, το γεγονός ότι χρωστάω ακόμα μαθήματα με χαμηλά μιλικωστό(-ά)...
και εγω!
αλλα ο τυπος ειναι τυπος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime30th Αυγουστός 2010, 5:17 pm

Μια πρόταση: για μαθήματα που έχουν τιγκάρει στα post να δημιουργείτε κάτι πιο περιληπτικό με κάποια πολυ βασικά πράγματα όπως χρήσιμα links.Παράδειγαμα τα Λειτουργικά με 28 σελίδες και αν θυμάμαι κάλα υπήρχαν link για το unix τα οποία ένας θέος ξέρει που θα ναι.Συγγνώμη εκ των προτέρων αν κάπου έχει αναφερθεί ή ήδη υπάρχει κάτι τέτοιο και το αγνοώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime31st Αυγουστός 2010, 8:32 am

Προτείνω το εξής: Ακριβώς επειδη πρέπει να ακουστούν όλες οι γνώμες για κάποια θέματα στην παρουσίαση του μαθήματος, να γίνει έτσι:

-Να δημιουργηθεί μια ενότητα με παρουσίαση μαθημάτων.
-Στο πρώτο ποστ κάθε μαθήματος να αναφέρονται τα δεδομένα (εργαστήρια, εργασίες, συμμετοχή στο βαθμο, κλπ) και να γίνεται edit αν είχε παραλειφθει κάτι
-Να λέμε τη γνώμη μας για το πως περνιέται το μάθημα(ή, για κάποιους, πως το πέρασανε)
-Να δημιουργηθεί POLL ύστερα στο τοπικ, ψηφίζοντας όλοι τις απόψεις που εκφράστηκαν (πχ: Μαθηματικά Ιβ -> α)πέρασα με γκαρούτσο, β)πέρασα δίνοντας ασκήσεις και παρακολουθώντας, γ)άλλο )
-να μην επιτρέπονται ερωτησεις στο τοπικ, μονο εκφράσεις απόψεων

Εξάλλου κάποιες χύμα ερωτήσεις υποθέτω χρειάζονται στις ενότητες των μαθημάτων, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να αφήσετε την υπάρχουσα ενότητα όπως είναι και να κάνετε μια καινούρια γι'αυτό το σκοπό.

ΥΓ: Είδα αυτό που έχετε φτιάξει, είναι κάτι σαν αυτό που σκεφτόμουν, αλλά δεν έχει ολες τις λεπτομέρειες ώστε να πεις "μπήκα στο νοημα"(εργαστηρια, κλπ). Επίσης επειδή δε διαβάζουν όλοι με τον ίδιο τρόπο πρεπει να υπάρχει και η πολυφωνία για να ξέρει ο αναγνώστης τι επιλογές έχει συνήθως για το μάθημα. (πχ μηχανική Ι 4μιλικωστό, ΙΙα 6 μιλικωστο, εγώ μηχανική εχω κοπεί 5 φορες, ΙΙα πέρασα με 10...)

ΥΓ 2: πρέπει να γίνει και poll για τα μιλικωστό καθε μαθηματος για πιο ακριβείς μετρήσεις Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime31st Αυγουστός 2010, 11:05 am

kerkidas έγραψε:
Προτείνω το εξής: Ακριβώς επειδη πρέπει να ακουστούν όλες οι γνώμες για κάποια θέματα στην παρουσίαση του μαθήματος, να γίνει έτσι:
ΥΓ: Είδα αυτό που έχετε φτιάξει, είναι κάτι σαν αυτό που σκεφτόμουν, αλλά δεν έχει ολες τις λεπτομέρειες ώστε να πεις "μπήκα στο νοημα"(εργαστηρια, κλπ). Επίσης επειδή δε διαβάζουν όλοι με τον ίδιο τρόπο πρεπει να υπάρχει και η πολυφωνία για να ξέρει ο αναγνώστης τι επιλογές έχει συνήθως για το μάθημα. (πχ μηχανική Ι 4μιλικωστό, ΙΙα 6 μιλικωστο, εγώ μηχανική εχω κοπεί 5 φορες, ΙΙα πέρασα με 10...)

ΥΓ 2: πρέπει να γίνει και poll για τα μιλικωστό καθε μαθηματος για πιο ακριβείς μετρήσεις Very Happy

το κειμενακι το εγραψα μονος. προσπαθησα να γραψω αν καθε μαθημα εχει εργαστηριο, προαιρετικες, γκαρουτσο, η ανοιχτο βιβλιο η σκονακι στην εξεταση, αλλα μπορει να ξεχασα κατι. αν εχει οντως συμβει κατι τετοιο, pm me.
επισης, η μηχανικη ι εχει οντως δυσκολεψει εμας τους 2 πιο πολυ απο τα ιια, αλλα αυτο δεν επηραεασε τις βαθμολογιες μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime31st Αυγουστός 2010, 11:28 am

από τη μία συμφωνώ με την ψηφοφορία, αλλά από την άλλη αν εγώ έχω περάσει εισαγωγή στους Η/Υ πριν 4 χρόνια, τότε που ακόμα έγραφες βαθμό με μία απλή ανάγνωση των pdf, η ψήφος μου θα αλλοιώνει τελείως το αποτέλεσμα, αν πχ το μάθημα τώρα έχει γίνει παλούκι!




Υ.Γ.: το πχ με τους Η/Υ το έφερα τυχαία, δεν έχω ιδέα αν έχει αλλάξει η λογική του....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις βελτίωσης   Προτάσεις βελτίωσης - Σελίδα 23 I_icon_minitime31st Αυγουστός 2010, 8:43 pm

λοιπόν πάνω σε αυτό που λέτε σκέφτηκα το εξής.

έχουμε ένα thread με μαθήματα που χωρίζεται σε κατηγορίες ανάλογα με τα εξάμηνα. στο τέλος βάλαμε και την υποενότητα "ανακοινώσεις μαθημάτων"

σκέφτηκα λοιπόν να βάλουμε και άλλη μια που θα λέγεται κάτι σε στύλ "παρουσιάσεις μαθημάτων" και η οποία πάλι θα χωριστεί σε κατηγορίες ανάλογα με τα εξάμηνα και μέσα θα έχει τους τίτλους των μαθημάτων και μια περιγραφή που θα κάνει όποιος θέλει και από κάτω σχόλια πάνω στην περιγραφή ή επισημάνσεις.

τι λέτε?
κάτι τέτοιο θα πλησίαζε αυτό που λέτε??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτάσεις βελτίωσης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 23 από 24Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Που μπορώ να γράψω τις προτάσεις μου για το forum?
» Προορισμοί για Διακοπές 2010!!!Προτάσεις...
» Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs-
Μετάβαση σε: