Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Μάρτιος 2010, 5:25 pm

Πολύ καλή ταινία, βγήκε το 2008, την είδα προχτές:

Die Welle

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime17th Μάρτιος 2010, 9:11 pm

όντως ταινιάρα το Die Welle( Το κύμα). Είχε τύχει να το δω στο σινεμά. Εξίσου καταπληκτικά είναι και τα: "Οι ζωές των άλλων"(Das Leben der Anderen) και "Το πείραμα"(Das experiment). Τα συστήνω ανεπιφύλακτα. Πολύ σοκαριστικές ταινίες. Γενικώς, έχει να πει πολλά ο σύγχρονος γερμανικός κινηματογράφος και καλό είναι να ξεφεύγουμε λίγο από τη hollywood- ίλα που μας περιτριγυρίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime17th Μάρτιος 2010, 10:20 pm

οντως η ταινια ηταν πολυ καλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime26th Μάρτιος 2010, 10:36 pm

Μία από τις αγαπημένες μου ταινίες, με πολύ σωστό νόημα!Γενικά δεν συνηθίζω να βλέπω ταινίες πάνω από μία φορά, αλλά αυτήν την έχω δει, και προσωπικά δεν το εχω μετανιώσει!Πολύ καλή δουλειά του Sean Penn (για άλλη μια φορά!).Επίσης έχει και απίστευτη μουσική!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime27th Μάρτιος 2010, 12:39 am

fakek έγραψε:
Μία από τις αγαπημένες μου ταινίες, με πολύ σωστό νόημα!Γενικά δεν συνηθίζω να βλέπω ταινίες πάνω από μία φορά, αλλά αυτήν την έχω δει, και προσωπικά δεν το εχω μετανιώσει!Πολύ καλή δουλειά του Sean Penn (για άλλη μια φορά!).Επίσης έχει και απίστευτη μουσική!!

Πολυ σωστος!!
Απο τις καλυτερες που εχω δει [+οτι ειναι αληθινη ιστορια]..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime27th Μάρτιος 2010, 1:13 am

Είδα τις προάλλες τον ''Αόρατο Συγγραφέα'' (The Ghost Writer). Ήταν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τελευταία. Πολύ καλές ερμηνείες, ωραία σκηνοθεσία και αναπάντεχες ανατροπές στο τέλος. Το προτείνω ανεπιφύλακτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime27th Μάρτιος 2010, 1:18 am

defaultuser2003 έγραψε:
Είδα τις προάλλες τον ''Αόρατο Συγγραφέα'' (The Ghost Writer). Ήταν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τελευταία. Πολύ καλές ερμηνείες, ωραία σκηνοθεσία και αναπάντεχες ανατροπές στο τέλος. Το προτείνω ανεπιφύλακτα...
οντως απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει τελευταια. μαλλον αυτο σημαινει οτι δε βγαινουν αριστουργηματα τελευταια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime27th Μάρτιος 2010, 1:23 am

επισης ειδα το hurt locker( η καπως ετσι). οχι κατι special, και δεν ειμαι ο πρωτος που το λεω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime7th Απρίλιος 2010, 3:02 pm

πρόλαβε κανείς να δεί το Clash of Titans??
αν ναι αξίζει σε 3D?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Απρίλιος 2010, 8:36 am

παιδια την τιτανομαχια να μην τη δει κανεις...δεν μου αρεσε καθολο..την ειδα κ 3δ γαμωτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Απρίλιος 2010, 8:39 am

αχ δεν με πρόλαβες... την είδα χθές, ευτυχώς όχι σε 3D.
βασικά δεν είναι να μην την δείς. είναι να την δείς αλλά με το μικρότερο δυνατό κόστος, δλδ στο σπίτι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Απρίλιος 2010, 8:46 am

στην ταινια κολλαει απολυτα η φραση ''γα@@@ται ο διας..''

εχω σκαλωσει ασχημα με τον περσεα..

ο οποιος ειναι ενα μιγμα:
-ηρακλη (σαν ημιθεος γιος του δια που αψηφα τη θεοτητα του)
-michael schumacher (σαν οδηγος ενος πολυ γρηγορου αλογου)
-thundercats (εχοντας ενα σπαθι που κερδιζει και θεο)
-lionel messi (κερδιζω τη μικτη κοσμου μονος μου)
-και μεσου ελληνα (αραζω και πρμν να μου κατσει καμια θεα)..

αι σιχτιρ..γλαστρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Απρίλιος 2010, 9:28 am

ήμουν σίγουρος! χαχα, κλάφτε τα 9 ευρώ, μουχαχαχα Twisted Evil

α , και καλημέρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Απρίλιος 2010, 10:09 am

δε λεω οτι τα κλαιμε..ηταν μια μετρια ταινια..

εμενα,ο περσεας μου την εσπασε..

δλδ,αν ειχε και μπυροκοιλια θα ηταν ο απολυτος ψευτης,αλλα και η απολυτη γλαστρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime2nd Μάης 2010, 11:33 pm

Δεν θυμαμαι αν τα εχει ποσταρει κανεις γι'αυτο και σας τα προτεινω [κατι σαν αφιερωμα στον Guy Ritchie, του οποιου την δουλεια θαυμαζω] :

Sherlock Holmes [2009]




RocknRolla [2008]




Snatch. [2000]




Lock, Stock and Two Smoking Barrels [1998]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 8:05 am

μόνο το Snatch δεν έχω δεί ακόμα. πολύ καλές ταινίες πράγματι!

τώρα τελευταία είδα το "παραδεισένια κόκκαλα". πολύ όμορφη ταινία. είναι ωραία για το είδος της.

μήπως πρόλαβε κανείς να δεί το Ironman 2 για να μας πεί απόψεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 10:32 am

μήπως πρόλαβε κανείς να δεί το Ironman 2 για να μας πεί απόψεις???

απλα....δεν υπάρχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime3rd Μάης 2010, 10:56 am

μου είπαν οτι έχει πολλά ωραία εφέ σε σχέση με το πρώτο αλλά οτι από πλοκή δεν είναι τόσο καλό. βέβαια αυτά μου τα είπε ηλεκτρολόγος μηχανικός οπότε μάλλον ζήλευε που στην ταινία ο ήρωας είναι μηχανολόγος!χεχε!

αν είναι έτσι όπως τα λές apost πάω αύριο να την δώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime25th Ιούνιος 2010, 6:14 pm

Ο Peter Jackson θα σκηνοθετήσει τις 2 ταινίες Hobbit!


το ξέρατε οτι ήταν να γυριστούν και άλλες ταινίες από τον Lord of the rings??πωπω θα καούμε!!! θα πάρω την εκδίκηση μου για τα twillight!!!χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime25th Ιούνιος 2010, 6:33 pm

Νομίζω ότι κάπου το είχα ακούσει για ταινία με hobbit που χρονικά θα είναι πιο πίσω από την εποχή του lord of the drinks. Θα δούμε τι θα γίνει, αν θα γίνει και φυσικά αν αξίζει το αποτέλεσμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime25th Ιούνιος 2010, 9:34 pm

Ναι αυτό που λες είναι το βιβλίο "Τhe Hobbit" του Tolkien που λένε να το γυρίσουν ταινία.Πρωταγωνιστής είναι ο bilbo baggins ,που έπαιζε τον θείο του Φρόντο στην τριλογία. Είναι η ιστορία του δαχτυλιδιού πριν την τριλογία του άρχοντα και αφηγείτε πως έφτασε το δαχτυλίδι στα χέρια του Μπίλμπο. Πολύ γαμάτο βιβίο.Μακάρι να είναι κι η ταινία εξίσου καλή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 9:29 am



ανατριχιαστικό soundtrack... είναι η πρώτη ταινία που θα δω επειδή μου άρεσε η μουσική. Την έχει δει κανείς? Είναι καλή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 10:04 am

εχεις δικιο..

δεν ειναι καθολου μονοτονο και επαναλαμβανομενο..

παντως,μπορεις να κατεβασεις απ'το youtube το soundtrack να γουσταρεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 11:31 am

astavas έγραψε:


ανατριχιαστικό soundtrack... είναι η πρώτη ταινία που θα δω επειδή μου άρεσε η μουσική. Την έχει δει κανείς? Είναι καλή?

Mετρια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών   Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών - Σελίδα 7 I_icon_minitime26th Ιούνιος 2010, 11:11 pm

είδα σε DVD το Shutter Island με τον λεονάρντο ντι κάπριο.
πολύ ωραία ταινία!!! είχε αρκετό ενδιαφέρον μέχρι και το τέλος!
αξίζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νέες Ταινίες-Κριτική Ταινιών-Προτάσεις Ταινιών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Προτάσεις βελτίωσης
» Που μπορώ να γράψω τις προτάσεις μου για το forum?
» Προορισμοί για Διακοπές 2010!!!Προτάσεις...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Συζητήσεις :: Γενικά :: Ταινίες - TV - Μουσική-
Μετάβαση σε: