Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 H πτώση του polytexneio.gr

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 10:53 pm

Παράθεση :
Δεν γνωριζω αν με ξερεις και μιλας για εμενα, εγω εκφραστηκα ετσι [τι να πω σορρυ αν σε πληγωσε τοσο] για εσας, οπως εκφραστηκατε κ εσεις σε κατι νεο που προσπαθει να ορθοποδησει..

Δεν ξερω αν υπηρχε και αλλος με το ιδιο nickname στο site σας, αλλα ΔΕΝ ειμαι εγω..Ημουν μελος για πολυ λιγο καιρο με αλλο ονομα αν και εμπαινα απο το 1ο ετος κ διαβαζα τις αποψεις των μελων..

Ελπιζω να ειναι θεμα παρεξηγησης γτ ΔΕΝ σας ειχα ζητησει να γινω μελος με αυξημενα δικαιωματα.

Πάει τώρα είσαι φακελωμένος....δε θα γίνεις ποτέ ROYAL TRUSTED ...ουουουου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 10:54 pm

Είδες τι μπορεί να συμβεί:

Slevin έγραψε:
Ελπιζω να ειναι θεμα παρεξηγησης γτ ΔΕΝ σας ειχα ζητησει να γινω μελος με αυξημενα δικαιωματα.

Don Molina έγραψε:
Μην γενικεύετε και μην βγάζετε συμπεράσματα ουρανοκατέβατα.

Γι' αυτό ας τελειώνουμε με αυτή την ανοησία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 10:55 pm

Alejandro el mecanico έγραψε:
ampalosmucho έγραψε:
τι να καταλάβετε ρε παίδες; στο πρώτο λέει ότι εσείς φτιάχνοντας το site τους δίνεται δικαίωμα έκφρασης,όχι ότι εσείς ξεκινήσατε την μανούρα
ο σύγχρονος ορισμός του φόρουμ δεν είναι αυτός ;

μωρέ ναι, απλά ήθελα να πω ότι δεν κατακρίνει εσένα ή το άλλο το παιδί, επειδή εκεί θεώρησα πώς ήταν το τυχόν πρόβλημα σας με την δήλωσή του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 10:56 pm

Μενελάειον έγραψε:
Είδες τι μπορεί να συμβεί:

Slevin έγραψε:
Ελπιζω να ειναι θεμα παρεξηγησης γτ ΔΕΝ σας ειχα ζητησει να γινω μελος με αυξημενα δικαιωματα.

Don Molina έγραψε:
Μην γενικεύετε και μην βγάζετε συμπεράσματα ουρανοκατέβατα.

Γι' αυτό ας τελειώνουμε με αυτή την ανοησία
μην αγχώνεσαι στο τσακ είμαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 10:58 pm

Το forum είναι ένας τόπος για να συναντιέται η κοινότητα της σχολής μας. Προσωπικά ξενερώνω που υπάρχουν 2 forums τώρα, γιατί αυτόματα αυτό σημαίνει ότι δεν θα είναι ολόκληρη η κοινότητα μαζεμένη.
Παράθεση :
Γιατί με Ξένα Κόλυβα κάνατε Κηδεία.
Γιατί με έτοιμο υπόβαθρο, δομή και χρήστες στήσατε site.

Γιατί εδώ γελάμε, ΑΝΕΒΑΣΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ POLYTEXNEIO.GR και όλο το Legacy που είχαμε μαζέψει εμείς και τόσοι άλλοι χρήστες. Χρήστες που ποτέ δεν είχατε σε εκτίμηση εσείς που τώρα μας κακολογάτε, που ποιοί ήσασταν? Οι Leechers που μόνο ζητάγατε, οι απόκληροι, τα αποπαίδια.
Κάνε μου τη χάρη. Ποια ξένα κόλυβα. Το polytexneio.gr έκλεισε ξαφνικά. Με message "has closed permanently". Επόμενο ήταν λοιπόν, αφού σύμφωνα με το message ΔΕΝ θα ξαναάνοιγε, εν όψει εξεταστικής κάποιοι άνοιξαν αυτό το forum.
Έτσι ανέβασα θέματα που μάζεψε η κοινότητα και όχι εγώ προσωπικά, ούτε ο enyalios ουτε ο cybermage. Προσωπικά, φυσικά και είχα/έχω σε εκτίμηση άτομα από το polytexneio.gr . Τι ήθελες όμως όταν has closed per-man-ent-ly? Να περιμένουμε μήπως αποφασίσει να επιστρέψει ο Μεσσίας? Ενώ ο admin δήλωσε οτι δεν θα συμβεί?

Οι χρήστες μαζέυτηκαν μόνοι τους, άλλη μια το message:
Παράθεση :
The webpage www.polytexneio.gr has closed permanently. I hope something better will succeed it. Cybermage.
και όχι:
Παράθεση :
The webpage www.polytexneio.gr has closed permanently. Please sign up at ntuamech.forumgreek.com

Όσο για τα θέματα, αν κάποιος υπεύθυνος θεωρεί πως αποτελούν αποκλειστικά κτήμα του polytexneio.gr και πρέπει να κατεβουν από εδώ, ας πάει στους εδώ admins να το συζητήσουν.
Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με το polytexneio, και είχα σκοπό μόλις γινόμουν φοιτητής πιο της προκοπής να βοηθήσω. Αλλά μετά από τόσο ξαφνικό κλείσιμο (το οποίο πίστευα λόγω του message πως είναι μόνιμο) δε το θεωρώ φερέγγυο.

Μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε μια ενιαία κοινότητα, αλλά δυστυχώς μετά από όλα αυτά το βλέπω δύσκολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:01 pm

Antonioo έγραψε:
Παράθεση :
Δεν γνωριζω αν με ξερεις και μιλας για εμενα, εγω εκφραστηκα ετσι [τι να πω σορρυ αν σε πληγωσε τοσο] για εσας, οπως εκφραστηκατε κ εσεις σε κατι νεο που προσπαθει να ορθοποδησει..

Δεν ξερω αν υπηρχε και αλλος με το ιδιο nickname στο site σας, αλλα ΔΕΝ ειμαι εγω..Ημουν μελος για πολυ λιγο καιρο με αλλο ονομα αν και εμπαινα απο το 1ο ετος κ διαβαζα τις αποψεις των μελων..

Ελπιζω να ειναι θεμα παρεξηγησης γτ ΔΕΝ σας ειχα ζητησει να γινω μελος με αυξημενα δικαιωματα.

Πάει τώρα είσαι φακελωμένος....δε θα γίνεις ποτέ ROYAL TRUSTED ...ουουουου


χαχαχα!Ίδιος ο maugoth!!


Don απ' ότι είδες οι περισσότεροι από εδώ έχουμε account και στα 2 φόρουμ(και εγώ με άλλο nick!)!Οπότε προφανώς δεν αντιπροσωπεύει τα μέλη!!!

Το θέμα ήταν αρκετά απλό και οι διαφωνίες που είχαν εκφραστεί ήταν σεβαστές αλλά ο papadopoulos έκανε flamming...σωστό troll με λίγα λόγια!

Τέλος πάντων μεγάλο ποστ, πολλά λόγια και όπως είπαν και οι άλλοι..πολύ κακό για το τίποτα!
(θα με κάνεις seeder τώρα? Very Happy )


Alejandro el mecanico δεν υπάρχει λόγος για λουκέτο..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 8th Φεβρουάριος 2010, 11:01 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:01 pm

220volt έγραψε:
Το forum είναι ένας τόπος για να συναντιέται η κοινότητα της σχολής μας. Προσωπικά ξενερώνω που υπάρχουν 2 forums τώρα, γιατί αυτόματα αυτό σημαίνει ότι δεν θα είναι ολόκληρη η κοινότητα μαζεμένη.

Πόσο σύμφωνο με βρίσκεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:01 pm

το πρώτο το κατάλαβα(από αυτά που ρώτησε ο Μενελάειον), κάνει ένα λάθος όμως ο Don: δεν θα μίλαγε κανείς για το polytexneio.gr αν δεν έκανε αυτός το τόπικ.
τον "πόλεμο" δεν το ξεκίνησε 3-4 παιδιά από εδώ.δεν ήρθε κανείς στο polytexneio.gr να βρίσει αλλά ήρθαν από εκεί να βρίσουν εδώ.σωστά?
ο Paps έχει στο νυν polytexneio.gr ρόλο. δεν είναι admin αλλά έχει ολόκληρη στήλη με άρθρα περί τεχνολογίας. λέω ψέματα? βέβαια σήμερα και μετά το κράξιμο εδώ το όνομα του τόπικ άλλαξε και έγινε η στήλη του BIG. και ο ίδιος ο Papadopoulos το άλλαξε σε BiG. λεώ ψέματα? τυχαίο?
και Don δεν τα λέω για σένα. από προηγουμένα πόστ καταλαβαίνω οτι δεν είσαι τύπος που απειλείς και βρίζεις. επίσης έχω ακούσει οτι είσαι μια χαρά τύπος, αλλά στο συγκεκριμένο πόστ νομίζω οτι προσπαθείς να καλύψεις τον Paps, Big όπως τον λένε τέλως πάντων.
Προσωπικά συμφωνούσα με τον arkara, έλεγα να τα βρουμε, να να να...
αλλά τώρα έχω γίνει πολύ καχύποπτος.

άδικα?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ecatodarcus στις 8th Φεβρουάριος 2010, 11:05 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:04 pm

H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Testitr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την arkara στις 8th Φεβρουάριος 2010, 11:06 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:04 pm

ecatodarcus έγραψε:
και ο ίδιος ο Papadopoulos το άλλαξε σε BiG.

Δεν σου ξεφεύγει τίποτα εσένα!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:08 pm

Από τη στιγμη που το forum είναι στα χέρια 2 ατόμων των οποίων λογική είναι
΄΄Εμεις πληρώνουμε εμείς αποφασίζουμε΄΄ εγω ξενερώνω..και το λέω γτ έτσι μου είχαν φερθεί....

Και το ntuamech μπορεί να πέσει ξαφνικά μια μέρα αλλά αυτό θα είναι γτ έκλεισε πχ το forummotion ή οποιοσδήποτε πάροχος και όχι γτ ΄΄έτσι γουστάρω΄΄....

Και τα 2 έχουν τα κακά τους αλλά προσωπικά προτιμώ το 2ο

Δε ξαναμιλάω περί του θέματος...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:09 pm

hotdog έγραψε:


Don απ' ότι είδες οι περισσότεροι από εδώ έχουμε account και στα 2 φόρουμ(και εγώ με άλλο nick!)!Οπότε προφανώς δεν αντιπροσωπεύει τα μέλη!!!

Eιχαν! [τουλαχιστον εγω θεωρω βλακεια να εισαι γραμμενος και στα 2]

Δεν ισχυει ο παλιος κωδικος κ ονομα ετσι δεν ειναι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:10 pm

Antonioo έγραψε:
προσωπικά προτιμώ το 2ο

Απολύτως σεβαστό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:11 pm

Antonioo έγραψε:
..

Εσύ εδώ!

Laughing


Slevin ναι χρειάζεται εγγραφή και πάλι..βέβαια τσάμπα είναι το ακκαουντ οπότε κανείς δεν χάνει κάτι..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hotdog στις 8th Φεβρουάριος 2010, 11:14 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:12 pm

Antonioo έγραψε:
Από τη στιγμη που το forum είναι στα χέρια 2 ατόμων των οποίων λογική είναι
΄΄Εμεις πληρώνουμε εμείς αποφασίζουμε΄΄ εγω ξενερώνω..και το λέω γτ έτσι μου είχαν φερθεί....

Και το ntuamech μπορεί να πέσει ξαφνικά μια μέρα αλλά αυτό θα είναι γτ έκλεισε πχ το forummotion ή οποιοσδήποτε πάροχος και όχι γτ ΄΄έτσι γουστάρω΄΄....

Και τα 2 έχουν τα κακά τους αλλά προσωπικά προτιμώ το 2ο

Δε ξαναμιλάω περί του θέματος...

Σπόιλερ:

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:15 pm

ampalosmucho έγραψε:
Alejandro el mecanico έγραψε:
ampalosmucho έγραψε:
τι να καταλάβετε ρε παίδες; στο πρώτο λέει ότι εσείς φτιάχνοντας το site τους δίνεται δικαίωμα έκφρασης,όχι ότι εσείς ξεκινήσατε την μανούρα
ο σύγχρονος ορισμός του φόρουμ δεν είναι αυτός ;

μωρέ ναι, απλά ήθελα να πω ότι δεν κατακρίνει εσένα ή το άλλο το παιδί, επειδή εκεί θεώρησα πώς ήταν το τυχόν πρόβλημα σας με την δήλωσή του
δεν υπήρχε πρόβλημα με την δήλωση του ...και βασικά είναι δύσκολο να υπάρξει από την μεριά μου για σχεδόν οποιαδήποτε δήλωση ...
δυστυχώς έχω μάθει με τον άσχημο τρόπο να μην κρίνω τους ανθρώπους από μερικά λόγια χωρίς να τους ξέρω ... δυστυχώς τον παπαδόπουλο τον ξέρω προσωπικά , δεν είχα συνδέσει το ψευδώνυμο με το όνομα και όταν το έκανα (οδηγούσα) παραλίγο να τρακάρω ...
μου είναι πιο εύκολο να κρίνω πράξεις και για αυτό είχα κάνει όσα σχόλια είχα κάνει για το κλείσιμο του polytexneio.gr χωρίς ώμος να σημαδεύω ειδικότερα τα πρόσωπα που τους αφορούσε ...
τες πα ... νυστάζω κιόλας .
ένα σχόλιο για τον "πόλεμο" ...δεν βλέπω, ούτε νιώθω , κάποιον "πόλεμο" , το μόνο που θα δεχτώ σαν πόλεμο ανάμεσα στα δυο site είναι έναν "πόλεμο' paintball ,basket ... άντε και να βρίσω τον Papa...Big καμία μέρα που θα τον δω μπροστά μου ... αλλά μέχρι εκεί ...
άντε καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:17 pm

Σπόιλερ:

Ένα έχω να πω
it's so pointless that is maddeningly disturbing Wink

Καληνύχτα φίλε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:21 pm

Λοιπόν αύριο έξω από το κυλικείο.
Φέρτε ότι όπλα θέλετε.
Κανόνες δεν υπάρχουν.
Όποιος ζήσει νικάει!

Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
H47e4CZ36Mc7D7
Administrator
Administrator
H47e4CZ36Mc7D7


Αριθμός μηνυμάτων : 3037
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : γκούχου γκούχου...ακούει κανείς??

Character sheet
Name: Eldur Galaelenthor

H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:22 pm

hotdog έγραψε:
Λοιπόν αύριο έξω από το κυλικείο.
Φέρτε ότι όπλα θέλετε.
Κανόνες δεν υπάρχουν.
Όποιος ζήσει νικάει!

Shocked

ρε μην λες τέτοια! κάποιοι θα το κάνουν!χαχαχα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:22 pm

hotdog έγραψε:
Λοιπόν αύριο έξω από το κυλικείο.
Φέρτε ότι όπλα θέλετε.
Κανόνες δεν υπάρχουν.
Όποιος ζήσει νικάει!

Shocked

Εννοεί για paintball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:26 pm

Μενελάειον έγραψε:
hotdog έγραψε:
Λοιπόν αύριο έξω από το κυλικείο.
Φέρτε ότι όπλα θέλετε.
Κανόνες δεν υπάρχουν.
Όποιος ζήσει νικάει!

Shocked

Εννοεί για paintball

Εεε μα τι άλλο? τσ τσ τσ! Laughing Laughing



What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:32 pm

Paint ball από τα αίματα έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:33 pm

arkara έγραψε:
Paint ball από τα αίματα έτσι?

Τι είσαι βρυκόλακας;

Άκου paintball με μπίλιες από αίμα.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:35 pm

Μενελάειον έγραψε:
arkara έγραψε:
Paint ball από τα αίματα έτσι?

Τι είσαι βρυκόλακας;

Άκου paintball με μπίλιες από αίμα.... Wink

Γαμάτο!!!Θα είναι πιο πειστικό! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 6 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:38 pm

Antonioo έγραψε:
Don Molina γράφεις πολλά και λες λίγα.......

Από τη στιγμή που υπάρχει αυτό το forum γτ άνοιξε το Polytexneio.gr??Γτ δεν ήρθατε εδω να βοηθήσετε όπως νομίζετε...
Η μόνη απάντηση που δίνω είναι γτ θέλετε να είστε οι admin με τους trusted και την κλίκα και να λέμε όλοι αααα ο don .ααααα ο eny...
Αυτό που χαλάει εμένα είναι η νοοτροπία σας...
Όσο ήταν το Polytexneio.gr δεν άνoiξε κάνενας άλλο forum για να δημιουργήσει αυτό το μπάχαλο. Πάει η μ@λ@κία έγινε και το κλείσατε μία....τώρα τι ακριβώς κάνετε??

Ξαναλέω των ηλεκτρολόγων το forum δουλεύει άψογα με τα πάντα ανοικτά για όλους οπότε plz μη μου πεις πάλι για leechers και σαύρες....


1) Το site δεν το ρίξαμε.
Κατ' αρχήν μην μιλάς σε β' πληθυντικό λες και είμαστε τίποτα μασώνοι που θέλουμε να επιβάλλουμε την νέα τάξη των πραγμάτων...
Το site έπεσε γιατί υπήρξαν δηλώσεις και βρώμες περί αυτού από κακοπροαίρετο κόσμο και ο Cybermage αποφάσισε σε ένα βράδυ μέσα να το ρίξει χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί φοβήθηκε. Το έκανε χωρίς την γνώμη του Eny ο οποίος είναι φαντάρος και τότε ήταν παραμεθώριο. Είδε τι γινόταν μέρες μετά και μόλις μπόρεσε δήλωσε κατηγορηματικά ότι το forum θα ξανανοίξει.
Και ξανάνοιξε, πριν την εξεταστική για να βοηθήσει._

2) Η φάση με τους trusted κλπ έγινε (και συνεχίζεται και σήμερα) γιατί είχαν αρχίσει από πριν οι βρώμες και οι μ@λ@κίες για το poytexneio.gr κι έτσι το site έπρεπε να προστατεύσει τον εαυτό του, το υλικό του και τα μέλη του. Προφανώς έγινε αργά γιατί τελικώς το πράγμα έφυγε εκτός ελέγχου και ήταν ήδη αργά - όπως φαίνεται εκ του αποτελέσματος. Για περισσότερα βγείτε σεργιάνι στο Ε και αρχίστε να ρωτάτε καθηγητές. Συγκεκριμένος καθηγητής έδωσε ολόκληρη λίστα 10 ατόμων στον Eny με άτομα που τον κακολογούσαν.

3) Το site ξανάνοιξε γιατί ο Eny πάλεψε επί 5 χρόνια να χτίσει από το 0 μία κοινότητα με 1000+ μέλη. Κοινότητα που είναι συσπειρωμένη γύρω από την πλάκα και την παρεά, όχι τις εργασίες, τα θέματα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Και γιατί το είπε ρητώς με την πρώτη ευκαιρία.


4) Η φάση με τις κατηγορίες χρηστών γίνεται γιατί κάθε παρέα μέχρι να ενσωματώσει έναν καινούριο θα πρέπει να τον γνωρίσει. Όταν η παρέα είναι τόσο άμεση όπως προσπαθούμε να την κρατήσουμε στο www.e-polytexneio.gr θέλουμε να δούμε από κοντά κάποιον και να του μιλήσουμε face to face. Όχι σε φάση εξέτασης σε μπουντρούμι, αλλά όπως γνωρίζεις έναν καινούριο φίλο σε ένα barάκι πίνοντας σφηνάκια και μιλώντας για γκόμενες και μπάλα.

5) Στα @@ μου τα 2 το τι θα πει ο καθένας για μένα και πώς θα με θεωρεί κι αν με θεωρεί μεγάλο ή μικρό ή σοβαρό ή γελοίο. Προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη για οποιαδήποτε κοινωνική αναγνώριση και δεν με νοιάζει στο ελάχιστο τι θα πει ο κόσμος για μένα.



Και για να σου λύσω γενικότερα την απορία "τι ακριβώς κάνετε" θα σου πω το εξής:


Το polytexneio.gr στα 5 χρόνια του έχει κάνει τα εξής:
  1. Ραδιοφωνικό σταθμό webcasting
  2. Χορό με 100+ άτομα στο Dekko στο Κολονάκι το 2007
  3. Στον said χορό εγώ έριξα γκόμενα
  4. Βοήθησε κατά 90% στο να δικτυωθούν και να γνωριστούν παιδιά από μικρά έτη με μεγαλύτερους που μπορέσαν να τους βοηθήσουν σε θέματα σχολής
  5. Ουσιαστικά έχτισε την ομάδα FSAE του ΕΜΠ, γιατί χωρίς αυτό ο Αλέξης μάλλον δεν θα μας γνώριζε/άκουγε ποτέ και δεν θα πηγαίναμε καν στην Ιταλία το 2008
  6. Έχει διοργανώσει paintball στα οποία έχουν μαζευτεί περισσότερα άτομα απ' όσα μπορούσε να διαχειριστεί το Bouncing Betty για ένα full ΣΚ
  7. Έχει βοηθήσει δεν ξέρω κι εγώ πόσο κόσμο στο να μοιράσουν/βρουν σημειώσεις, εργασίες, θέματα, πληροφορίες για τα της Σχολής
  8. Έχει κάψει κόσμο και κοσμάκη κι είναι υπεύθυνο για τρελούς λογαριασμούς dial-up συνδέσεων στην ρομαντική προ-broadband εποχή
  9. Έμαθε στους Μηχανολόγους, μία κοινότητα εγγενώς διασπασμένη την έννοια της συσπείρωσης και της παρέας
  10. Είναι forum χτισμένο από το 0 από τον Eny και τα πολλά παιδιά που κατά καιρούς επιλέξανε να τον βοηθήσουνε (Shadowmech, corpsegrinder, BiG, blackjohnny, Lakaidemon, Minus, glk, Mimo τώρα και πολλούς άλλους παλιότερα)


Γι' αυτούς τους λόγους αλλά και για λόγους εγωισμού κι ευθιξίας το www.e-polytexneio.gr είναι πάλι up and running.
Γιατί ο Eny που σπέυσατε να σταυρώσετε ως Βελζεβούλ, παρά το ότι έχει ένα για πτυχίο θέλει να είναι ΟΚ απέναντι στην κοινότητα που με κόπο έχτισε και όχι απλά θέλει να την κρατήσει ζωντανή, αλλά είναι αποφασισμένος να συνεχίσει να την διευρύνει και να την ενισχύει.





PS Το ότι ο Paps γράφει στήλες στο site δεν σημαίνει ότι το εκφράζει κιόλας. Δηλώνω κατηγορηματικά ότι γνώμη του www.e-polytexneio.gr εκφράζει ο μοναδικός πλέον administrator του κι εγώ._

PS 2 Slevin υπάρχει μέλος στο www.e-polytexneio.gr με ακριβώς το ίδιο nick. Honest mistake αν δεν είσαι εσύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
H πτώση του polytexneio.gr
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η επιστροφή του polytexneio.gr
» Αναδιοργάνωση από το polytexneio.gr

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: