Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Το forum των φοιτητών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
 
ΦόρουμΠόρταλnew postsπρόγραμμαLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 H πτώση του polytexneio.gr

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:43 pm

Βρε αγάπη μου από όλα τα posts αυτό βρήκες;

Σε συμπαθούμε βρε φίλε μη το χαλάς τώρα

Edit και έλεγα δε θα πει τίποτα τόσην ώρα;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μενελάειον στις 8th Φεβρουάριος 2010, 11:48 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:43 pm

H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Pinocchio-5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime8th Φεβρουάριος 2010, 11:47 pm

H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 8109t
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Φεβρουάριος 2010, 12:12 am

Don Molina έγραψε:
Antonioo έγραψε:
Don Molina γράφεις πολλά και λες λίγα.......

Από τη στιγμή που υπάρχει αυτό το forum γτ άνοιξε το Polytexneio.gr??Γτ δεν ήρθατε εδω να βοηθήσετε όπως νομίζετε...
Η μόνη απάντηση που δίνω είναι γτ θέλετε να είστε οι admin με τους trusted και την κλίκα και να λέμε όλοι αααα ο don .ααααα ο eny...
Αυτό που χαλάει εμένα είναι η νοοτροπία σας...
Όσο ήταν το Polytexneio.gr δεν άνoiξε κάνενας άλλο forum για να δημιουργήσει αυτό το μπάχαλο. Πάει η μ@λ@κία έγινε και το κλείσατε μία....τώρα τι ακριβώς κάνετε??

Ξαναλέω των ηλεκτρολόγων το forum δουλεύει άψογα με τα πάντα ανοικτά για όλους οπότε plz μη μου πεις πάλι για leechers και σαύρες....


1) Το site δεν το ρίξαμε.
Κατ' αρχήν μην μιλάς σε β' πληθυντικό λες και είμαστε τίποτα μασώνοι που θέλουμε να επιβάλλουμε την νέα τάξη των πραγμάτων...
Το site έπεσε γιατί υπήρξαν δηλώσεις και βρώμες περί αυτού από κακοπροαίρετο κόσμο και ο Cybermage αποφάσισε σε ένα βράδυ μέσα να το ρίξει χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί φοβήθηκε. Το έκανε χωρίς την γνώμη του Eny ο οποίος είναι φαντάρος και τότε ήταν παραμεθώριο. Είδε τι γινόταν μέρες μετά και μόλις μπόρεσε δήλωσε κατηγορηματικά ότι το forum θα ξανανοίξει.
Και ξανάνοιξε, πριν την εξεταστική για να βοηθήσει._

2) Η φάση με τους trusted κλπ έγινε (και συνεχίζεται και σήμερα) γιατί είχαν αρχίσει από πριν οι βρώμες και οι μ@λ@κίες για το poytexneio.gr κι έτσι το site έπρεπε να προστατεύσει τον εαυτό του, το υλικό του και τα μέλη του. Προφανώς έγινε αργά γιατί τελικώς το πράγμα έφυγε εκτός ελέγχου και ήταν ήδη αργά - όπως φαίνεται εκ του αποτελέσματος. Για περισσότερα βγείτε σεργιάνι στο Ε και αρχίστε να ρωτάτε καθηγητές. Συγκεκριμένος καθηγητής έδωσε ολόκληρη λίστα 10 ατόμων στον Eny με άτομα που τον κακολογούσαν.

3) Το site ξανάνοιξε γιατί ο Eny πάλεψε επί 5 χρόνια να χτίσει από το 0 μία κοινότητα με 1000+ μέλη. Κοινότητα που είναι συσπειρωμένη γύρω από την πλάκα και την παρεά, όχι τις εργασίες, τα θέματα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Και γιατί το είπε ρητώς με την πρώτη ευκαιρία.


4) Η φάση με τις κατηγορίες χρηστών γίνεται γιατί κάθε παρέα μέχρι να ενσωματώσει έναν καινούριο θα πρέπει να τον γνωρίσει. Όταν η παρέα είναι τόσο άμεση όπως προσπαθούμε να την κρατήσουμε στο www.e-polytexneio.gr θέλουμε να δούμε από κοντά κάποιον και να του μιλήσουμε face to face. Όχι σε φάση εξέτασης σε μπουντρούμι, αλλά όπως γνωρίζεις έναν καινούριο φίλο σε ένα barάκι πίνοντας σφηνάκια και μιλώντας για γκόμενες και μπάλα.

5) Στα @@ μου τα 2 το τι θα πει ο καθένας για μένα και πώς θα με θεωρεί κι αν με θεωρεί μεγάλο ή μικρό ή σοβαρό ή γελοίο. Προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη για οποιαδήποτε κοινωνική αναγνώριση και δεν με νοιάζει στο ελάχιστο τι θα πει ο κόσμος για μένα.



Και για να σου λύσω γενικότερα την απορία "τι ακριβώς κάνετε" θα σου πω το εξής:


Το polytexneio.gr στα 5 χρόνια του έχει κάνει τα εξής:
  1. Ραδιοφωνικό σταθμό webcasting
  2. Χορό με 100+ άτομα στο Dekko στο Κολονάκι το 2007
  3. Στον said χορό εγώ έριξα γκόμενα
  4. Βοήθησε κατά 90% στο να δικτυωθούν και να γνωριστούν παιδιά από μικρά έτη με μεγαλύτερους που μπορέσαν να τους βοηθήσουν σε θέματα σχολής
  5. Ουσιαστικά έχτισε την ομάδα FSAE του ΕΜΠ, γιατί χωρίς αυτό ο Αλέξης μάλλον δεν θα μας γνώριζε/άκουγε ποτέ και δεν θα πηγαίναμε καν στην Ιταλία το 2008
  6. Έχει διοργανώσει paintball στα οποία έχουν μαζευτεί περισσότερα άτομα απ' όσα μπορούσε να διαχειριστεί το Bouncing Betty για ένα full ΣΚ
  7. Έχει βοηθήσει δεν ξέρω κι εγώ πόσο κόσμο στο να μοιράσουν/βρουν σημειώσεις, εργασίες, θέματα, πληροφορίες για τα της Σχολής
  8. Έχει κάψει κόσμο και κοσμάκη κι είναι υπεύθυνο για τρελούς λογαριασμούς dial-up συνδέσεων στην ρομαντική προ-broadband εποχή
  9. Έμαθε στους Μηχανολόγους, μία κοινότητα εγγενώς διασπασμένη την έννοια της συσπείρωσης και της παρέας
  10. Είναι forum χτισμένο από το 0 από τον Eny και τα πολλά παιδιά που κατά καιρούς επιλέξανε να τον βοηθήσουνε (Shadowmech, corpsegrinder, BiG, blackjohnny, Lakaidemon, Minus, glk, Mimo τώρα και πολλούς άλλους παλιότερα)


Γι' αυτούς τους λόγους αλλά και για λόγους εγωισμού κι ευθιξίας το www.e-polytexneio.gr είναι πάλι up and running.
Γιατί ο Eny που σπέυσατε να σταυρώσετε ως Βελζεβούλ, παρά το ότι έχει ένα για πτυχίο θέλει να είναι ΟΚ απέναντι στην κοινότητα που με κόπο έχτισε και όχι απλά θέλει να την κρατήσει ζωντανή, αλλά είναι αποφασισμένος να συνεχίσει να την διευρύνει και να την ενισχύει.





PS Το ότι ο Paps γράφει στήλες στο site δεν σημαίνει ότι το εκφράζει κιόλας. Δηλώνω κατηγορηματικά ότι γνώμη του www.e-polytexneio.gr εκφράζει ο μοναδικός πλέον administrator του κι εγώ._

PS 2 Slevin υπάρχει μέλος στο www.e-polytexneio.gr με ακριβώς το ίδιο nick. Honest mistake αν δεν είσαι εσύ.

Respect. Και respect και για το ύφος του κειμένου σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Φεβρουάριος 2010, 12:38 am

Don Molina έγραψε:


1) Το site δεν το ρίξαμε.
Κατ' αρχήν μην μιλάς σε β' πληθυντικό

Νομίζω ότι οι περισσότεροι το έχουν καταλάβει!Παρόλαυτα το γεγονός ότι έκλεισε έτσι όπως έκλεισε μας έφερε σε αυτή τη θέση.
Προφανώς αναγνωρίζεις και εσύ το γεγονός ότι ήταν φυσικό να ανοίξει άλλο φόρουμ!Και έτσι ήρθαμε σε αυτό το σημείο!Ευτυχώς που άνοιξε άμεσα και μέσα σε λίγο καιρό ήταν πλήρη λειτουργικό!Τέλος πάντων με κάλυψε ο 220volt σε αυτό το θέμα.
Αφού είχε πέσει ένα πράγμα που δεν μου άρεσε είναι που κάποιος είχε ποστάρει στη σελίδα του polytexneio.gr στο facebook αυτό το φόρουμ και ο eny το έσβησε μόλις το είδε..


Don Molina έγραψε:

Το site έπεσε γιατί υπήρξαν δηλώσεις και βρώμες περί αυτού από κακοπροαίρετο κόσμο και ο Cybermage αποφάσισε σε ένα βράδυ μέσα να το ρίξει χωρίς δεύτερη κουβέντα γιατί φοβήθηκε.

2) Η φάση με τους trusted κλπ έγινε (και συνεχίζεται και σήμερα) γιατί είχαν αρχίσει από πριν οι βρώμες και οι μ@λ@κίες για το poytexneio.gr κι έτσι το site έπρεπε να προστατεύσει τον εαυτό του, το υλικό του και τα μέλη του. Προφανώς έγινε αργά γιατί τελικώς το πράγμα έφυγε εκτός ελέγχου και ήταν ήδη αργά - όπως φαίνεται εκ του αποτελέσματος. Για περισσότερα βγείτε σεργιάνι στο Ε και αρχίστε να ρωτάτε καθηγητές. Συγκεκριμένος καθηγητής έδωσε ολόκληρη λίστα 10 ατόμων στον Eny με άτομα που τον κακολογούσαν.

Δεν ξέραμε τους λόγους που έπεσε(και ούτε μας ενδιέφεραν) και για το trusted τι να πω? Ποιος ρουφιάνος θα έδινε σε καθηγητή συζητήσεις? Η μόνη λογική εξήγηση είναι να απόκτησε πρόσβαση κάποιο μέλος ΔΕΠ..κάποιος διδακτορικός ας πούμε και δεν το πήρατε πρέφα!(εννοώ οι διαχειριστές)
Πάντως το seeders/trusted θεσπίστηκε για αυτό που αποκάλεσε τα μέλη και τους διαχειριστές αυτού του φόρουμ ο pap..


Don Molina έγραψε:

3) Το site ξανάνοιξε γιατί ο Eny πάλεψε επί 5 χρόνια να χτίσει από το 0 μία κοινότητα με 1000+ μέλη. Κοινότητα που είναι συσπειρωμένη γύρω από την πλάκα και την παρεά, όχι τις εργασίες, τα θέματα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Και γιατί το είπε ρητώς με την πρώτη ευκαιρία.

Είναι λίγο έως αρκετά χαζό να περιμένει κανείς μετά από 5 χρόνια λειτουργίας τα μέλη να έχουν τις ίδιες επαφές. Τα νεότερα μέλη αλλά και παλιότερα που δεν άνηκαν στα άτομα που συμμετείχαν στο project ονόματι polytexneio.gr θα το χρησιμοποιούσαν και για τις εργασίες, τα θέματα που ήταν μαζεμένα(μα θα ήταν ηλίθιοι αν δεν το έκαναν και καθόντουσαν να τα ψάχνουν!)..Λογικό δεν είναι? Ο χρόνος φέρνει τη φθορά..




Don Molina έγραψε:

4) Η φάση με τις κατηγορίες χρηστών γίνεται γιατί κάθε παρέα μέχρι να ενσωματώσει έναν καινούριο θα πρέπει να τον γνωρίσει. Όταν η παρέα είναι τόσο άμεση όπως προσπαθούμε να την κρατήσουμε στο www.e-polytexneio.gr θέλουμε να δούμε από κοντά κάποιον και να του μιλήσουμε face to face. Όχι σε φάση εξέτασης σε μπουντρούμι, αλλά όπως γνωρίζεις έναν καινούριο φίλο σε ένα barάκι πίνοντας σφηνάκια και μιλώντας για γκόμενες και μπάλα.

Εγώ άλλα έχω ακούσει!! Ότι είστε κάποιοι κατεστραμμένοι που έκαναν μπαμ από 2 χιλιόμετρα μακριά ότι είναι μηχανολόγοι κτλ!!χαχαχα!(αυτό ήταν πραγματικό σχόλιο από μία συνάντηση που είχε έρθει ένας φίλος μου!! Laughing )
(Με την καλή έννοια!)


Don Molina έγραψε:

Και για να σου λύσω γενικότερα την απορία "τι ακριβώς κάνετε" θα σου πω το εξής:


Το polytexneio.gr στα 5 χρόνια του έχει κάνει τα εξής:
  1. Ραδιοφωνικό σταθμό webcasting
  2. Χορό με 100+ άτομα στο Dekko στο Κολονάκι το 2007
  3. Στον said χορό εγώ έριξα γκόμενα (πες το έτσι!)
  4. Βοήθησε κατά 90% στο να δικτυωθούν και να γνωριστούν παιδιά από μικρά έτη με μεγαλύτερους που μπορέσαν να τους βοηθήσουν σε θέματα σχολής
  5. Ουσιαστικά έχτισε την ομάδα FSAE του ΕΜΠ, γιατί χωρίς αυτό ο Αλέξης μάλλον δεν θα μας γνώριζε/άκουγε ποτέ και δεν θα πηγαίναμε καν στην Ιταλία το 2008
  6. Έχει διοργανώσει paintball στα οποία έχουν μαζευτεί περισσότερα άτομα απ' όσα μπορούσε να διαχειριστεί το Bouncing Betty για ένα full ΣΚ
  7. Έχει βοηθήσει δεν ξέρω κι εγώ πόσο κόσμο στο να μοιράσουν/βρουν σημειώσεις, εργασίες, θέματα, πληροφορίες για τα της Σχολής
  8. Έχει κάψει κόσμο και κοσμάκη κι είναι υπεύθυνο για τρελούς λογαριασμούς dial-up συνδέσεων στην ρομαντική προ-broadband εποχή
  9. Έμαθε στους Μηχανολόγους, μία κοινότητα εγγενώς διασπασμένη την έννοια της συσπείρωσης και της παρέας
  10. Είναι forum χτισμένο από το 0 από τον Eny και τα πολλά παιδιά που κατά καιρούς επιλέξανε να τον βοηθήσουνε (Shadowmech, corpsegrinder, BiG, blackjohnny, Lakaidemon, Minus, glk, Mimo τώρα και πολλούς άλλους παλιότερα)

Χμμ..θεωρώ πως κανείς δεν είπε ότι το polytexneio.gr δεν πρόσφερε τίποτα!Κανείς!Αντιθέτως λόγω του ότι το polytexneio.gr έκλεισε και είχαμε ανάγκη για άλλο φόρουμ άνοιξε αυτό. Δεν έγινε ούτε επειδή υπήρχε κάποια κόντρα ούτε τίποτα παρεμφερές!
Όμως αρκετά άτομα που είχαν δυσαρεστηθεί με τη συμπεριφορά των διαχειριστών/moderators του polytexneio.gr βρήκαν εδώ αυτό που έλειπε από το άλλο!(ή αυτό που είχε χάσει το άλλο)
Εντάξει έκφρασαν την δυσαρέσκεια τους. Και? Τι έγινε? Αν το έλεγαν στο άλλο ποια θα ήταν η αντιμετώπιση και η απάντηση? Το πιο πιθανό η απάντηση να ήταν αρνητική(εννοώντας ότι οι αποφάσεις είχαν ήδη ληφθεί και είτε άρεσε στον άλλο είτε όχι θα της δεχόταν).
Ας δούμε όμως και ένα σκηνικό.. στο θέμα των trust δεν ήταν που είχε πέσει ban και delete κάποιων ποστ ή δεν θυμάμαι καλά?(αν με γελάει η μνήμη μου τότε sorry)


Don Molina έγραψε:

Γι' αυτούς τους λόγους αλλά και για λόγους εγωισμού κι ευθιξίας το www.e-polytexneio.gr είναι πάλι up and running.
Γιατί ο Eny που σπέυσατε να σταυρώσετε ως Βελζεβούλ, παρά το ότι έχει ένα για πτυχίο θέλει να είναι ΟΚ απέναντι στην κοινότητα που με κόπο έχτισε και όχι απλά θέλει να την κρατήσει ζωντανή, αλλά είναι αποφασισμένος να συνεχίσει να την διευρύνει και να την ενισχύει.

Ελπίζοντας ότι δεν θα το ρίξει όταν βαρεθεί!
(καλά αυτός είναι ένας "κίνδυνος" που υπάρχει παντού!!)


Καλό βράδυ και peace!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Φεβρουάριος 2010, 12:07 pm

Don Molina έγραψε:

PS 2 Slevin υπάρχει μέλος στο www.e-polytexneio.gr με ακριβώς το ίδιο nick. Honest mistake αν δεν είσαι εσύ.

Δεν ειμαι εγω!!
Δεν ηξερα οτι ειναι τοσο διασημο nick, αν ειναι να μην τα ξαναχρησιμοποιησω μην μου βγει κ το ονομα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Φεβρουάριος 2010, 1:06 pm

εχω να προσθεσω:''σημερα με λεν jeronimo..αν καποτε κανω μλκ,θελω να με πειτε huge''..

και ρε mple,μπηκες με mail εκτος σχολης για να κανεις ενα και μονο comment ''respect'' αφου ξαναπαρεθεσες το μνμ του μολινα..? Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime9th Φεβρουάριος 2010, 1:35 pm

Εγώ δύο λέξεις κρατάω... Trusted και κλίκα... Αυτό τα λέει όλα για το polytexneio.gr όσον αφορά σε θέματα αντιμετώπισης μελών (γιατί κατ' τα άλλα ήταν ένα πληρέστατο σαιτ πράγματι). Ελπίζω να μην χαρακτηρίζουν και το νέο σαιτ ε-πολυετχνείο (Αν και προσωπικά δν παίζει να γραφτώ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 9:46 pm

Βρε παιδιά τι σημασία έχει ο τρόπος που έκλεισε?? Σημασία έχει τι γινόταν όσο λειτουργούσε...

Προσωπικά είμαι πολύ έξω από αυτό, μιας και σπάνια ασχολήθηκα. Ούτε και ξέρω κανέναν από αυτούς που το έχουν-διαχειρίζονται.
Αλλά αν θέλετε και μια γνώμη από κάποιον που έβλεπε τα πράγματα από μακρυά, έχω να πω πως το ενδιαφέρον μετατοπίστηκε από τα actual θέματα συζήτησης(ποιος κανει posts, ποιος δίνει εργασίες, ποιος μπαίνει για να ανεβάσει) στο ποιος δεν κάνει posts, ποιος δεν δίνει εργασίες, ποιος μπαίνει για να κατεβάσει κλπ.

Ή τουλάχιστον αυτή η εντύπωση μου έμεινε.

Τα κουτσομπολιά δεν τα ξέρω, αλλά όταν υπάρχουν είναι σοβαρός λόγος για να χαλάσει μια δουλειά. Κυρίως αυτή που βασίζεται σε κλίμα παρέας.

Προφανώς για ό,τι γίνεται δε μπορεί να φταίει μόνο αυτός που παίρνει την απόφαση, αλλά και το περιβάλλον του που του αφήνει λίγες επιλογές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 11:10 pm

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime11th Φεβρουάριος 2010, 11:55 pm

justabubble έγραψε:
Βρε παιδιά τι σημασία έχει ο τρόπος που έκλεισε?? Σημασία έχει τι γινόταν όσο λειτουργούσε...

Προσωπικά είμαι πολύ έξω από αυτό, μιας και σπάνια ασχολήθηκα. Ούτε και ξέρω κανέναν από αυτούς που το έχουν-διαχειρίζονται.
Αλλά αν θέλετε και μια γνώμη από κάποιον που έβλεπε τα πράγματα από μακρυά, έχω να πω πως το ενδιαφέρον μετατοπίστηκε από τα actual θέματα συζήτησης(ποιος κανει posts, ποιος δίνει εργασίες, ποιος μπαίνει για να ανεβάσει) στο ποιος δεν κάνει posts, ποιος δεν δίνει εργασίες, ποιος μπαίνει για να κατεβάσει κλπ.

Ή τουλάχιστον αυτή η εντύπωση μου έμεινε.

Τα κουτσομπολιά δεν τα ξέρω, αλλά όταν υπάρχουν είναι σοβαρός λόγος για να χαλάσει μια δουλειά. Κυρίως αυτή που βασίζεται σε κλίμα παρέας.

Προφανώς για ό,τι γίνεται δε μπορεί να φταίει μόνο αυτός που παίρνει την απόφαση, αλλά και το περιβάλλον του που του αφήνει λίγες επιλογές.

βρε κοπελιά ...να σου πω κάτι ; γιατί δεν πολύ-συμμετέχω σ' αυτήν τη συζήτηση αλλά βλέπω πολλούς να κάνουν το ίδιο λάθος ...

Για τον λόγο που είχαμε πρόβλημα με το poytexneio.gr ήταν ο ίδιος λόγος που άνοιξε και αυτό το φόρουμ.

Το πρόβλημα είναι πως έκλεισε απροειδοποίητα και μείναμε ξεκρέμαστοι (όσοι το είχαμε ανάγκη πάντα). Με αποτέλεσμα μόλις εμφανίστηκαν τα πρώτα μέλη εδώ δημιουργήθηκε και αυτό το topic για να μάθουμε , από αυτούς που ήξεραν (βλέπε Don) , γιατί έκλεισε .

Τώρα αν κάποιοι βρήκαν ευκαιρία να κράξουν το παλιό φόρουμ εδώ μέσα ήταν μάλλον αναμενόμενο ... αλλά συνεχίζω να λέω ...το θέμα του topic ήταν καθαρά ενημερωτικό και αυτές οι αντιπαραθέσεις ρίχνουν μόνο λάδι στη φωτιά οπότε μην τους δίνεις σημασία ...don't feed the troll που λέει και ο αγαπητός Μενέλαος ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 1:08 am

Εγω αναρωτιεμαι τι να απεγινε ο δυσμοιρος ο tsag???πως θα ζει αυτος ο ανθρωπος??πρεπει να ηταν ο μονος που ειχε κανει Post σε καθε topic του forum!Φημες λενε πως εθεαθη να γυρναει σαν τρελος στο χωρο της πολυτεχνειουπολης και να μουρμουριζει:spammmmmm,spammmmmmmm.Επισης να πω αν δεν εχει αναφερθει ηδη πως ο καθηγητης πυρηνικης τεχνολογιας ειχε εκφρασει την απορια του για ποιον λογο εκλεισε το forum.συγκεκριμενα ειχε πει πως ειναι κριμα γιατι ηταν πολυ καλα οργανωμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 2:20 am

Alejandro el mecanico έγραψε:

Το πρόβλημα είναι πως έκλεισε απροειδοποίητα και μείναμε ξεκρέμαστοι (όσοι το είχαμε ανάγκη πάντα). Με αποτέλεσμα μόλις εμφανίστηκαν τα πρώτα μέλη εδώ δημιουργήθηκε και αυτό το topic για να μάθουμε , από αυτούς που ήξεραν (βλέπε Don) , γιατί έκλεισε .

Δυστυχώς όμως ο Don ΔΕΝ ήξερε, γι αυτό το αρχικό του ποστ το τσαλακώνετε και το πετάτε στα σκουπίδια! Τίποτα από αυτά που γράφει δεν ισχύει. Όπως είναι δεξί κλικ και delete!!

Ο Εnyalios είχε σε μεγάλη εκτίμηση το site του και τη διπλωματική του, και προσπαθούσε φανατικά να οργανώσει την Κοινότητα. Τη γουστάρει τη φάση, γουστάρει το site του, είναι παιδί του, δουλειά του ρε παιδί μου!! Πως να το πούμε! Γι αυτό και βλέπατε τόσα meetings, facebook groups, αναβαθμίσεις κλπ.

Οι μόνοι που ξέρανε τι έγινε τελικά ήταν οι δύο admins. Και τώρα που μάθαμε και τι ακριβώς παίζει θα συνιστούσα σε όλους να προσέχουν τι ακριβώς τραβάνε φωτογραφία με τα κινητά τους και πόσο δημόσια το ποστάρουν. Κυκλοφορούν και κομπλεξικοί με μπλοκάκια και σημειώνουν ονόματα. Κομισσάριους τους λένε. Για περισσότερα ρωτήστε στα κτίρια Μ, Ν, Ξ, Ο, Π και ότι άλλο τραβάει η καρδούλα σας!


Πολύ το κουράσαμε πάντως. απ το στόμα του ιδίου του adminορα εδώ http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=4&t=45

Παντοτινά δικός σας
BiG


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Papadopoulos στις 12th Φεβρουάριος 2010, 7:26 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 7:14 am

Papadopoulos έγραψε:

Πολύ το κουράσαμε πάντως.
Παντοτινά δικός σας
BiG

επιτέλους συμφωνούμε σε κάτι ... προτείνω να κλείσει το topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 8:12 am

H oυδετερότητα δεν είναι το καλύτερο πράγμα να ξέρετε, πάντα είναι καλό να έχεις άποψη , γιατί αν είσαι απαθής και θες απλά να μην γίνεται φασαρία, τότε δεν είσαι και πολύ ζωντανός.

Κάποιοι ήθελαν να το κάνουν ριάλιτι εδώ πέρα,δηλαδή να προκαλέσουν να βρίσουν και μετά να πουν 'σας αγαπάω', ή 'δεν τρέχει τίποτα' και τα λοιπά, αυτή η συμπεριφορά είναι τόσο κλασική και προβλέψιμη που δεν με συγκινεί, λυπάμαι.

Εγώ δεν συμμετείχα στην συζήτηση τελικά, παρόλο που αποκαλέστηκα αποκαήδι(πέθανα στα γέλια) και πρότεινα απτην αρχή να κλείσει.Αν είναι να ταυτιστώ με κάποια άποψη , είναι αυτή του Antonio.

Λυπάμε παιδιά δεν γίνεται να εμπιστευτώ κάποιον με τέτοια συμπεριφορά , και αν γουστάρετε ίντριγκες να τις παίζετε αλλού, γιατί κάποια παιδιά στεναχωρήθηκαν εδώ μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 8:29 am

ναι,οτι στεναχωρεθηκαμε στεναχωρεθηκαμε..

ηταν τεραστιο πληγμα για μενα να με αποκαλουν αποκαηδι..

κλειστο ρε αλεξ το τοπικ λεμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 8:32 am

jeronimo έγραψε:

κλειστο ρε αλεξ το τοπικ λεμε..

περιμένω μερικούς ακόμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 8:33 am

σε στυλ διαδηλωσης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 1:31 pm

άραξτε ρε παιδιά... Κλείστο και κλείστο και κλείστο...Ας κλείσει το τόπικ αλλά γιατί τέτοια τρεμούρα; Τόσο κάκο κάνει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:04 pm

Papadopoulos έγραψε:

Παντοτινά δικός σας
BiG


Laughing Laughing Laughing Laughing


Σιγά ρε παιδιά...για όσο έχουν να πουν/γράψουν κάτι τότε δεν χρειάζεται να κλειδώσει...αν το θέμα ξεχαστεί και παλιώσει τότε ας κλειδώσει...δεν υπάρχει λόγος!
Αν είναι σε κάθε θέμα που υπάρχουν διαφωνίες να κλειδώνει τότε την κάτσαμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:18 pm

Άλλο διαφωνίες, άλλο flaming Rolling Eyes
Εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, το καλύτερο είναι να σταματήσουμε να ασχολούμαστε γενικά ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:25 pm

Ναι ρε παιδια ας δωθει τελος σ αυτο το θεμα.Εχει κουρασει αυτη η συζητηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:27 pm

Spyros έγραψε:
Άλλο διαφωνίες, άλλο flaming Rolling Eyes

Ακόμα και αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι..Αν κάποιος νόμιζε πως δεν πρόκειται να υπάρξει τότε κάπου έπεσε έξω!!

Πάντως μια χαρά λειτουργεί το φόρουμ(ειδικά για το σχετικά μικρό χρονικό διάστημα που είναι up..).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:34 pm

hotdog έγραψε:

Πάντως μια χαρά λειτουργεί το φόρουμ(ειδικά για το σχετικά μικρό χρονικό διάστημα που είναι up..).
Συμφωνώ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H πτώση του polytexneio.gr   H πτώση του polytexneio.gr - Σελίδα 7 I_icon_minitime12th Φεβρουάριος 2010, 3:42 pm

hotdog έγραψε:
Σιγά ρε παιδιά...για όσο έχουν να πουν/γράψουν κάτι τότε δεν χρειάζεται να κλειδώσει...αν το θέμα ξεχαστεί και παλιώσει τότε ας κλειδώσει...δεν υπάρχει λόγος!
Αν είναι σε κάθε θέμα που υπάρχουν διαφωνίες να κλειδώνει τότε την κάτσαμε!!!

Ναι ρε σεις γιατι να κλεισει, αφου παρεδεχτειτε το :αυτο ειναι που γουσταρουμε στα φορουμ
Να γινεται της Π***ΑΣ..
Πολυ καθως πρεπει ειμαστε ομως ρε γαμωτο
να τσιγκλησω καθολου, να γινει χαμος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
H πτώση του polytexneio.gr
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η επιστροφή του polytexneio.gr
» Αναδιοργάνωση από το polytexneio.gr

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ :: Πληροφορίες για το forum :: Περί του forum - FAQs :: Αρχείο ...-
Μετάβαση σε: